Про газету «Чорноморські новини»

«Чорноморським новинам» – 100!

Громадсько-політична газета «Чорноморські новини», найстаріша на Одещині й одна з найстаріших в Україні, виходить із 19 липня 1917 року. За 100 років існування газета міняла назви та засновників, але ніколи не припиняла виходу. У 1918-у друкувалася навіть французькою мовою.

Перший номер газети «Голос пролетария» побачив світ 6 (19) липня 1917 року. Із серпня 1929-го перейменована на «Чорноморську комуну» і почала виходити українською мовою. Внесок колективу редакції в героїчну оборону Одеси відзначено медаллю «За оборону Одеси» (1942), а професійні досягнення – орденом «Знак Пошани» (1967).

24 серпня 1991 року колектив редакції ухвалив рішення про перетворення газети з органу обкому партії в обласну громадсько-політичну і проголосив основні програмні принципи: утвердження української державності, відродження національної свідомості, української мови і культури, відстоювання громадянських прав, честі, гідності кожної людини, незалежно від національності, політичних поглядів, віросповідання.

Із 1 січня 1992 року газета виходить під назвою «Чорноморські новини».

Серед основних тематичних сторінок газети – «Держава. Суспільство. Людина», «Економіка. Політика. Право», «Історія. Культура. Традиції», «О слово рідне!»... Під окремими постійними рубриками ведуться теми: земельна і медична реформи, децентралізація, соціальний захист населення, питання енергоощадності, охорони довкілля тощо. Розмаїття думок і поглядів на ту чи іншу проблему представляють рубрики: «Прошу слова», «Точка зору», «Ракурс», «Резонанс», «Політична палітра», «Міжнародні паралелі». На сторінках «Чорноморських новин» регулярно з’являються нові творчі доробки поетів і прозаїків Одещини (рубрики «Література рідного краю», «З поетичного блокнота»). Багато уваги приділяється культурним та освітнім темам – запоруці гармонійного розвитку духовного, освіченого громадянина, а відтак і всього суспільства.

У цей непростий час новітньої борні за цілісність нашої держави, за її гідне місце на геополітичній мапі світу, на сторінках «Чорноморки» жителі Одещини займляться зі земляками-героями цієї неоголошеної війни, дізнаються про події у зоні АТО, про проблеми внутрішньо переміщених осіб та їхні набутки вже на новому місці.

У часи відстоювання українцями демократичного вектора розвитку держави, своєї національної, громадянської, особистої гідності, що закарбовані на скрижалях новітньої історії державотворення як Помаранчева революція та Революція Гідності, саме «Чорноморські новини», попри всі ризики, регулярно висвітлювали ті події, доносячи до жителів Одещини інформацію, на яку в тотальній більшості місцевих ЗМІ було накладене табу.

З приходом до влади режиму Януковича за свою українську позицію, відстоювання вектора на європейську та євроатлантичну інтеграцію, захист демократичних цінностей і свобод редакція «Чорноморських новин» зазнала утисків – судові переслідування, негласна заборона на оформлення передплати та розповсюдження у роздрібній мережі, фальшиві звинувачення... Але колектив вирішив будь-якою ціною зберегти українську газету Одещини і за підтримки читачів та небайдужих друзів-однодумців зумів вистояти, сумлінно виконуючи свою інформаційну, просвітницьку та державотворчу місію.

Історія видання, як і багатостраждальна минувшина України, окреслена й чорними барвами. Так, у страшних 1937-у–1938-у, впродовж року, було репресовано і розстріляно трьох редакторів газети: Юхима Дубова, Івана Ісаєва та Костянтина Кожала. На фронтах Другої світової полягло десятеро співробітників редакції.

Але сповнена історія газети і світлими сторінками, славна видатними іменами: в різні роки в редакції працювали такі майстри українського слова, як Степан Олійник, Іван Микитенко, Степан Ковганюк, Святослав Караванський, Андрій Недзвідський, Володимир Базилевський та інші, друкувалися знані майстри слова Григорій В’язовський, Петро Осадчук, Володимир Яворівський, Борис Нечерда, Тарас Федюк, Валентин Мороз...

В активі колективу «Чорноморських новин» численні перемоги у загальнонаціональних та обласних професійних конкурсах. Дев’ять журналістів «Чорноморки» у різні роки були удостоєні почесного звання «заслужений».

Історія нашого часопису – віддзеркалення дуже складного й неоднозначного відтинку часу, позначеного трагічними і героїчними, чорними і світлими подіями в долі українського народу. Газета, яка в різні періоди виходила під різними назвами, була учасником і літописцем тих подій. Сьогоднішня «Чорноморка» продовжує писати історію нашої країни і нашого краю – новітню історію, яка твориться сучасниками.

Свобода слова, пошана до закону і відповідальність перед майбутніми поколіннями – ось основні дороговкази, на які орієнтується нинішній колектив єдиної обласної української газети Одещини.

Редакція «ЧН».


Газета перереєстрована в управлінні у справах преси та інформації Одеської облдержадміністрації 27 листопада 2002 року, реєст­рацiйне свiдоцтво ОД-821.

Думки і висловлювання авторів публікацій у «Чорноморських новинах» можуть не збігатися з точкою зору редакції.

При використанні публікацій посилання на газету «Чорноморські новини», а при використанні їх в інтернет-виданнях – гіперпосилання на сайт газети chornomorka.comОБОВ’ЯЗКОВІ.

Відповідальність за достовірність реклами несе рекламодавець.

Редактор — Іван МЕЛЬНИК.

Газета виходить у четвер і суботу.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net