Переглядів: 101

Коли голоси зливаються в один...

3 квітня, напередодні дня народження унікальної американської співачки українського походження Квітки Цісик — жінки, яка стала голосом України далеко за її межами, — в Одеській гімназії №26 відбулася знакова подія: відкриття музею її імені.

Ось як про це повідомляється на фейсбук-сторінці цього навчального закладу.

Час очікування завершився. Час сенсів — настав. Сьогодні — день, до якого ми йшли довго. Два роки наполегливої праці, натхнення, віри та любові… Два роки, що промайнули, мов один день. І сьогодні ми з гордістю кажемо: «3 квітня — день відкриття музею імені Квітки Цісик у 26-й гімназії Одеси».

Розпочалося усе зі святкового концерту — глибокого, проникливого, наповненого сенсами. Ми прожили разом шлях довжиною у два роки: від ідеї — до втілення. Через творчість, через історію життя Квітки Цісик.

У залі були ті, хто став частиною цього шляху: наші гості, партнери, колеги, друзі, амбасадори проєкту Odesa ID — люди, які не просто підтримали, а повірили разом із нами.

Особливим моментом стало спільне виконання «Черемшини» — коли голоси злилися в один. У цю мить ми відчули: Квітка — поруч. Вона звучить. Вона жива.

Після вишуканої гри на фортепіано Алекса Гутмахера зал затих… І прозвучали слова директорки Тетяни Жорницької — короткі, але глибокі: «Сьогодні ми відкриваємо не просто музей — ми відкриваємо частину нашої душі».

Далі — урочистий момент: перерізання стрічки. Й ось він — простір, який тепер житиме. Музей, створений з любов’ю.

Наші учні — у костюмах пластунів — провели перші екскурсії. Директорка музею Олена Реуцька поділилася шляхом створення цього простору.

Це більше, ніж про освіту. Це — про ідентичність. Про голос України у світі — як у житті Квітки Цісик, так і в діяльності нашої гімназії. Про те, як культура формує націю. І як школа стає місцем сили.

Це наш шлях. І він тільки починається.

НА СВІТЛИНІ: директорка першого у світі музею співачки, який із 2011 року працює у Львівській школі №54, Маргарита Савченко, продюсер і друг Квітослави Алекс Гутмахер, завдяки котрому її ім’я та спадщина зберег-лися і стали широ-ковідомими, і директорка Одеської гімназії №26 Тетяна Жорницька перерізають символічну стрічку.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

050-55-44-203, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 050-55-44-203
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net