Не додавайте суму і сумнівів
Я — ваш давній читач. Утім, пишу, здається, вперше. Хочу адресувати декілька слів Леонідові Заславському з приводу публікації «Новини постфактум та інші забави» («ЧН», №37).
Завжди гострі, хоч інколи й суперечливі тези, висловлені в попередніх статтях, цього разу втратили логіку об’єктивного аналізу і стали майже пропагандистськими вкидами напередодні виборів.
По-перше. З якого дива «довгострокова концентрація влади…» під час війни є проблемою? Хіба не навпаки — саме демократичні інститути влади є гальмами, які заважають прийняттю швидких та ефективних рішень? Хіба не є підтвердженням цього й історія Другої світової, і швидкість прийняття рішень, наприклад, у США (той же закон 118-50), і приклад тої ж КНДР, звідки ешелони зі снарядами й ракетами миттю опинялися у рашистів? Довго балакаюче парламентське добро і швидко діюче зло тиранії?
Якщо Л. Заславський забув, то я нагадаю: для ефективного управління Римською республікою під час війни обирався диктатор, який наді-лявся необмеженими повноваженнями з огляду на ті завдання, які необхідно було розв’язати. І складав повноваження тільки після успішного завершення війни.
Навіщо каламутити воду про «легітимність»? Хто ще у світі, крім путіна, це намагався поставити під сумнів? Якщо свого часу депутати в ст. 103 Конституції визначили термін президентства у п’ять років, забувши додати винятки під час надзвичайних ситуацій, то в ст. 108 чітко сказано, яким чином президент припиняє свої повноваження. То ще раз: навіщо у вересні 2024 року каламутити воду?
По-друге. Звідки інформація, що «курська операція задумана... Зеленським»? У мене, як військового, великі сумніви щодо такого твердження. Час покаже, нічого нема таємного...
Згадуючи про «критику посла В. Залужного», краще запитати б у нього: чому він не подав у відставку, знаючи про всі обставини непідготовленості і незабезпеченості ЗСУ для масштабної контратаки, якщо «узурпатор» Зеленський примушував його до цього? При всій повазі до генерала Залужного.
На противагу сарказму Л. Заславського генерал М. Гертлінг висловив таку думку: «Україна має усі три складові, необхідні для перемоги, які назвав автор теорії військових наук Карл фон Клаузевіц: високоефективна армія, підтримка народу і ефективна влада».
Тож, замість додавання суму і сумнівів, девальвуючи військові операції в «інші забави», краще згадаймо заклик Тараса Григоровича:
Обніміться ж, брати мої.
Молю вас, благаю!
Віктор ЧЕГОЛЯ,
полковник запасу.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206