Єство режимів — терор
5 серпня — один із кількох днів у році, коли ми вшановуємо пам’ять жертв сталінського Великого терору 1937—1938 років.
Саме 5 серпня 1937-го за наказом НКВС СРСР почала реалізовуватися постанова Політ-бюро ЦК ВКП(б) від 2 липня того ж року «Про антирадянські елементи», яка дала поштовх наймасовішим політичним репресіям сталінського режиму.
Після цього Політбюро розпорядилося створити так звані трійки, до складу яких входили начальник обласного управління НКВС, обласний прокурор та перший секретар обласного або республіканського комітету ВКП(б). Вони дуже часто виносили розстрільні вердикти. Під маховик репресій потрапили «куркулі», «контрреволюціонери», «повстанці», «церковники», «шпигуни», «троцькісти», «диверсанти», «шкідники», «буржуазні націоналісти»…
Збереглися документальні підтвердження, що винищення людей готувалося заздалегідь, а наказом НКВС його лише «узаконили». При цьому навіть встановили ліміти на покарання громадян.
Влітку 1937-го передбачили відповідальність і членів родин репресованих. Дружини та чоловіки «ворогів народу» підлягали обов’язковому арешту, діти до 15 років передавалися у спеціальні дитячі будинки. Членів сімей «ворогів народів», засуджених до розстрілу, примусово переселяли у внутрішні області СРСР.
Показовою є доля колишнього Генерального секретаря харчових справ Української Народної Республіки Миколи Стасюка, який у 1931-у був засуджений на 10 років, а потім дізнався, що у 1937-у його дружину Марію стратили «як дружину петлюрівського міністра».
Великий терор — масштабна кампанія масових репресій громадян, розгорнута у 1937—1938 роках з ініціативи вищого керівництва й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потен-ційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.
За період Великого терору, за інформацією Українського інституту національної пам’яті, на території Української РСР було засуджено 198918 осіб, з яких близько дві третини — до розстрілу.
«Чистка» тривала понад 15 місяців і була офі-ційно припинена постановою Політбюро ЦК ВКП(б) 15 листопада 1938 року, хоча репресії тривали й далі.
Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.
Російська федерація, успадкувавши найгірші сталінські традиції, давно визнана державою-терористкою, що становить небезпеку для всього світу.
Сьогодні українські захисники борються за те, щоб раз і назавжди здолати агресора й унеможливити подальші спроби рф знищити народ України, нашу державність, вдаватися до шантажу всього людства.
Підтримуймо нашу армію. Донатьмо!
Юлія ЯСІНА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206