Подзвін по осетрових?
Одеса опинилася серед основних осередків незаконної торгівлі червонокнижними осетровими
Всесвітній фонд дикої природи оприлюднив звіт, згідно з яким браконьєрство та незаконна торгівля становлять серйозну загрозу для виживання зникаючих осетрових видів риб у басейні Нижнього Дунаю.
Згідно з дослідженням WWF, із 2016-го по 2023 рік у Болгарії, Румунії й Україні зафіксовано 395 випадків браконьєрства та незаконної торгівлі осетровими (144 — у Болгарії, 157 — у Румунії та 94 — в Україні), що призвело до загибелі 1031 особини цих цінних риб. Ці дані підтверджують тривожну тенденцію: незаконна діяльність продовжує створювати критичну загрозу для існування чотирьох видів осетрових, що залишилися в Дунаї.
«Наведені цифри — це лише верхівка айсберга, адже точна кількість постраждалих осетрових не вказана. Як і будь-який інший вид незаконної діяльності, злочини проти дикої природи, зокрема браконьєрство осетрових, залишаються в основному непоміченими», — зазначила Беате Штрибель, керівниця глобальної ініціативи WWF зі збереження осетрових.
Команда WWF-Україна зауважує, що у нас мешкають шість видів осетрових: осетер європейський, або атлантичний; осетер руський; севрюга; стерлядь; білуга; осетер шип. Із них два види вважаються вимерлими в Україні (шип та атлантичний осетер), а інші чотири — занесені до Червоної книги.
«Європейські країни посилюють спільні зусилля у боротьбі з довготривалими загрозами для осетрових видів риб та повертають тисячі особин у природне середовище. Однак ці заходи будуть марними, якщо ми не зупинимо браконьєрство та незаконний обіг продуктів з осетрових, — продовжує Беате Штрибель. — Аналіз WWF щодо злочинів проти осетрових у Нижньому Дунаї став щорічним сигналом тривоги — закликом до активніших дій, аби зупинити найбільшу пряму за-грозу для виживання цих знакових видів риб».
Звіт підкреслює критичну ситуацію, в якій опинилася популяція осетрових (котрі вже перебувають на межі вимирання). Незважаючи на юридичний захист та міжнародні угоди, такі як Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), та Загальноєвропейський план дій зі збереження осетрових, браконьєрство і контрабанда продовжують загрожувати цим видам у Нижньому Дунаї.
Як зазначається у звіті, головні осередки незаконної торгівлі осетровими залишаються незмінними: Враца (Болгарія), Тульча (Румунія) та Одеса (Україна).
«Очевидно, що країни в Нижньому Дунаї намагаються боротися зі злочинами проти осетрових, і WWF цінує зусилля окремих органів влади. Але також зрозуміло, що потрібно зробити набагато більше — не лише Болгарії, Румунії та Україні, а й країнам по всьому континенту, — наголошує Беате Штрибель. — Посилена співпраця між країнами, суворе виконання чинного законодавства та підвищення обізнаності громадськості є життєво важливими для забезпечення майбутнього цих древніх видів риб».
Тетяна ТУРЛІК’ЯН,
спеціалістка з комунікацій напряму «Вода» WWF-Україна.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206