Щоб розділити і біль, і надію
У неділю, 21 липня, Одеса приймала високого гостя — державного секретаря Святого Престолу, кардинала П’єтро Пароліна.
Відвідини міста розпочалися із римо-католицького катедрального собору Внебовзяття Пречистої Діви Марії. Там відбулася зустріч з представниками католицької громади, на яку були також запрошені представники Православної церкви України — архієпископ Одеський і Балтський Афанасій та капелан Одеського клінічного санаторію «Аркадія» ДПСУ архімандрит Микита, греко-католицької громади та місцевого «Карітасу», який невтомно надає підтримку потребуючим.
Гостя з Ватикану зустріли традиційними хлі-бом-сіллю. Єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сім-феропольський, з-поміж іншого, розповів пап-ському посланцеві про життя українців після широкомасштабного вторгнення рашистів, про оборону міста та численні жертви від ракетних обстрілів і бомбардувань, подякував за матеріальну і молитовну допомогу, яку отримують громади від Святого Престолу та католиків усього світу.
У пам’ять про полеглих воїнів кардинал П’єтро Паролін запалив свічку, ввіряючи їхні душі милосердному Богові. Перед цим він разом з усією громадою підніс молитву за справедливий мир для України.
«Це момент, коли я можу розділити ваш біль, — сказав він. — Я відчув його в особливий спосіб від учора, коли перетнув кордон України. А тепер про нього нагадав і єпископ, вшановуючи пам’ять полеглих у цій війні, а також горе тих, хто втратив близьких, тих, хто був поранений, хто отримав інвалідність, тих, хто журиться через знищення свого майна, тих, хто був змушений покинути свої домівки і шукати притулку в іншому місці. Горе всіх тих, кого так чи інакше торкнулася ця жахлива війна».
Водночас кардинал Паролін підкреслив, що прибув, аби розділити надію. «Я вірю, що як християни ми не повинні втрачати надію, надію на те, що завдяки благодаті Господа, Який здатен торкнутися навіть найчерствіших сердець, а також завдяки добрій волі багатьох людей, можливо віднайти шлях до справедливого миру. Про це наша молитва, таким є наше побажання, на це спрямовані наші зусилля», — наголосив він, нагадуючи, що прибув для того, щоб взяти участь у паломництві до національного санктуарію в Бердичеві, де наступного дня особливим чином підноситиметься молитва за мир разом з Богородицею, Яка є Царицею миру.
«Мої вітання — це не лише мої вітання, я переказую вам близькість, присутність і благословення Святішого Отця Франциска, — сказав кардинал П’єтро Паролін, вітаючись із усіма присутніми в храмі. — Я сподіваюся, що цей візит, як і попередні, наприклад, візит кардинала Дзуппі, зможе зробити хоча б невеликий внесок у побудову миру, у прокладання шляху до миру на цій землі. Тому ще раз щиро дякую вам. Бажаю вам стійкості. У ці важкі часи ми поруч з вами і поділяємо ваш біль, вашу надію».
Звертаючись до папського легата, представник одеських греко-католиків — військово-морський капелан о. Олександр Смеречин-ський зазначив: «Це насправді дуже важливо для міста, яке перебуває під постійними атаками. І частина людей час від часу втрачає надію, перебуваючи під постійним психоло-гічним тиском. Тож коли такого рівня особа приїжджає зі словами підтримки, це дуже важливо для нас, католиків обох обрядів, та й взагалі для людей доброї волі, яких в Одесі більшість».
Наступним місцем відвідування став багатостраждальний Одеський порт, що є об’єктом постійних обстрілів. Там гостя з Ватикану зустрів голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер, який розповів про історію та роль нашої гавані, про те, як на початку війни росіяни блокували її, перешкоджаючи транспортуванню зерна, та про можливості україн-ського зернового коридору, завдяки якому забезпечується глобальна продовольча безпека. Він вручив кардиналові Пароліну символіч-ний подарунок — мішечок із зображенням Герба України, наповнений зерном. Такий самий мішечок передали для Папи Франциска. Державний секретар вручив присутнім пам’ятну медаль понтифікату Папи Франциска.
Наступний етап візиту — відвідання православного собору Преображення Господнього (УПЦ), зруйнованого російською ракетою у ніч проти 23 липня 2023 року. Тоді ракета влучила у вівтарну частину храму і заглибилася на шість метрів у землю. Кардинал Паролін мав змогу побачити масштаб завданої шкоди і прогрес у відбудові собору.
Завершальним моментом візиту до портового міста стала зустріч з дружньою греко-католицькою громадою в церкві Святого архистратига Михаїла. Після спільної молитви кардинал П’єтро Паролін подякував усім, хто прийшов на цю зустріч, підкресливши, що передає вітання від Папи Франциска, його близькість і благословення.
Це перший візит державного секретаря Святого Престолу в Україну після початку повномасштабного російського вторгнення.
Ярослава РІЗНИКОВА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206