Переглядів: 83

З вірою в нашу перемогу

В офісі Одеської регіональної організації НСЖУ відбулася презентація двох книжок молодої талановитої київської журналістки Тетяни Олійник — «Ним усі захоплювалися. Спогади зв’язкових УПА про Романа Шухевича» і «Формула нашої перемоги».

Молода авторка розповідала про Романа Шухевича і його безпосереднє оточення й помічників. Про те, як зацікавилася цією темою, та так, що написала книжку. Для цього треба було поспілкуватися з багатьма учасниками тих подій, котрі повернулися із совєтської каторги. Брала інтерв’ю і в Юрія Шухевича, сина легендарного командира УПА.

Не кожному повстанці відкривали душу, вона ж зуміла, як мовиться, розговорити їх, й вони довірилися молодій людині. Чому? Бо зрозуміли її щирість, глибоку зацікавленість. Побачили її молодечу захопленість. На схилі життя вони жили надією, що юне покоління українців гідно продовжить їхню боротьбу, знали й усвідомлювали, що ця боротьба за незалежну самостійну державу мусить продовжитися навіть після проголошення Незалежности України. Так тяжко й жертовно здобута воля не принесла належного пошанування їхній боротьбі, і цю гіркоту молода авторка зуміла передати в своїх роздумах, розповідях про них. Їхнє глибоке розуміння історичного процесу української боротьби передалося і їй, нашій сучасниці.

Мабуть, посприяло цьому й те, що народилася на Буковині, де  ще жива пам’ять про Буковинський rурінь – військове формування з добровольців, котре уславилось як під час Визвольних pмагань, так і в Другій світовій – під такою ж назвою.

Певна річ, присутні на цій презентації щось таки знають і про Романа Шухевича, і про його життя та боротьбу, знають хто більше, хто менше, а все ж уважно слухали розповідь, гортали сторінки новодруків. Прихиляли глибокі знання, захопленість і щирість, з якими говорила дівчина. Хоча Таня Олійник ще лише студентка третього курсу, вивчає історію та журналістику в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, а до Одеси приїхала з презентацією вже двох книжок.

«Формула нашої перемоги» — така назва другого видання, що немовби продовжує перше. Це збірка есеїв про сучасну російсько-українську війну. Для авторки молоді люди, нинішні захисники України немовби продовжують непрожите життя своїх ровесників з далеких сорокових-п’ятдесятих років минулого століття, котрі воювали практично з тим самим ворогом.

З вірою у нашу перемогу писала свої книжки Тетяна Олійник, і цю свою віру й упевненість, свої знання та розуміння історії вона прагне передати сучасникам.

Роман КРАКАЛІЯ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net