Переглядів: 107

Світ, якому вірить читач

У розмаїтті новодруків, презентованих на цьогорічній виставці-форумі «Українська книга на Одещині», аж нітрохи не знітилася і не загубилася художньо-документальна повість «Дніпрова октава» (Одеса, «Південь-Друк», 2023) нашого колеги-«чорноморця» Романа Кракалії. Ба більше, як краща стала переможницею конкурсу в номінації «Сучасна українська проза». Через надмірну скромність автора, може, й не очікувано, але, без сумніву, цілком заслужено.

До речі, це було вже друге представлення письменником повісті про педагога і композитора, автора музики на Шевченкові слова «Реве та стогне Дніпр широкий…» Данила Крижанівського. Перше відбулося наприкінці квітня в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського й отримало схвальні відгуки і від колег-літераторів, і від читачів, і від преси (див., зокрема, публікації у «ЧН» «Музика, що застигла у тексті» та «Осягнення через відчуття» за 25.04 та 2.05.2024). Й ось ще одна, цього разу — всеукраїнського масштабу, презентація. Оцінки — також найвищі.

«Талановитим майстром слова з унікальним почерком» назвала свого старшого побратима й учителя поетеса, засновниця і головна редакторка літературно-мистецького альманаху «Камертон» Марина Забуранна. І підсумувала: «Створити світ, у якому читач віритиме й довірятиме авторові, — ось він письменник».

Свої враження від зустрічі з автором «Дніпрової октави» в ОННБ поетка Ірина Тома передала так: «Скільки цікавих історій ми почули! Художньо насиченими та чуттєвими барвами слова володіє одеський письменник буковинського походження Роман Кракалія. Він має тонкий музикальний слух й уміє передавати настрій своїх героїв. Дякуємо майстрові слова за чудову презентацію!».

Серед учасників зустрічі був і старійшина українського поетичного цеху Станіслав Стриженюк, який присвятив Романові Кракалії вірша під суголосною з повістю назвою «Дніпрова октава» (опублікований у газеті «Прес-кур’єр», №2, червень 2024). Закінчується він такими рядками:

Є колір перемоги для війни —
Жовто-блакитний колір
Перемоги!

Зичимо Романові Тарасовичу нових звершень на журналістській та літературній ниві. І, звісно ж, якнайшвидшої жовто-блакитної Перемоги.

Іван МЕЛЬНИК.

Післяслово. Повість «Дніпрова октава» побачила світ у рамках обласної програми з підтримки кращих зразків краєзнавчої, історичної, дитячої та художньої літератури місцевих авторів, а відтак її наклад переданий до бібліотек нашого краю.

І.М.
Фото Олега ВЛАДИМИРСЬКОГО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net