Переглядів: 97

Найкращі дитячі стрічки

16 червня завершився 11-й міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків. Майже 29 тисяч глядачів і глядачок долучилися до безкоштовних показів у кінотеатрах та онлайн й обрали найкращу стрічку.

Найкращим фільмом Чілдрен кінофесту за підсумками глядацького голосування названа німецька пригодницька комедія «Літо Сюрпризів», яка отримали 4,66 бала із 5. Стрічка є екранізацією дитячої книжки німецького письменника Мартіна Музера та розповідає про першу самостійну подорож хлопчика Фіна.

У межах фестивалю всьоме відбувся Дитячий кіноконкурс. Організатори отримали понад 80 заявок з усієї України, серед яких обрали 16 фіналістів. Переможців визначило професійне журі: режисерка анімаційних фільмів, аніматорка Анна Дудко, кінокураторка, культурна менеджерка й авторка підліткового нон-фікшену «Твоя книга про кіно» Ольга Бірзул і режисер документальних стрічок «Залізні метелики» та «Зошит війни», а також майбутньої анімації «Нечиста сила» Роман Любий. Приз глядацьких симпатій вручив амбасадор фестивалю Артур Логай, актор театру і кіно, співак, переможець восьмого сезону телешоу «Танці з зірками», а також батько 7-річного Германа та 5-річного Льови. Нагородження відбулося на церемонії закриття Чілдрен кінофесту в Будинку кіно.

А ось результати Дитячого кіноконкурсу.

Ґран-прі (нагорода в розмірі 10000 грн) — пластилінова анімація «Добрі новини», яка показує життя родини в країні, що зазнала агресивного воєнного нападу, очима дитини (режисерка Марія Джур, 6 років, м. Київ).

Найкращий анімаційний фільм у категорії 7—10 років (5000 грн) — «Про вовка». Це історія сірого вовка, з яким ніхто не хотів дружити (режисер Тимофій Коростельов, 7 років, м. Дніпро).

Найкращий анімаційний фільм у категорії 11—14 років (5000 грн) — «Небезпечне відрядження» — космічна історія про вченого та його незвичайного домашнього улюбленця (режисер Марк Іванченко, 14 років, м. Полтава).

Найкращий ігровий фільм у категорії 11—14 років — «Монстр 24.02.2022» — про монстра, якого дуже бояться діти (режисерки Дарина Кондратенко, Анна Бистрік, м. Суми).

Приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів, та нагороду у розмірі 7000 грн отримала стрічка «Викрадення століття» — про цікаве розслідування, яке проводять троє юних детективів (режисерка Аліна Легкодух, 14 років, м. Черкаси).

До фестивалю вперше долучилося журі Спілки кінокритиків України, яке оцінювало мистецькі кіновисловлювання дітей та підлітків у цьому кіноконкурсі. Дипломами нагородили: анімафільм «Добрі новини» режисерки Марії Джур (родом з Криму) — за чутливість та ніжність відображення воєнної реальності та великої спільної мрії у формі пластилінової анімації; фільм «Монстр» режисерок Дарини Кондратенко та Анни Бистрік — за мистецьке переосмислення постаті містичного жахаючого Сиреноголового монстра, який окидає вигаданий світ, щоб тривожити, рятуючи турботою в часи реальної війни; анімафільм «Забаганки Рудика» режисера Артема Бідухи — за цікаву техніку, оригінальність та спробу знайти нову форму, а також за веселі пригоди, які можуть підняти настрій у будь-якій ситуації.

Спеціальна відзнака журі СКУ присуджена стрічці «Оце так початок канікул» режисерки Зоряни Зеленської — за зображення різних характерів жіночих персонажок та яскраве розкриття їх у критичних обставинах як сміливих, стійких і дієвих героїнь.

Згодом фільми-фіналісти можна буде переглянути на YouTube-каналі Чілдрен кінофесту.

11-й міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків відбувся в гібридному форматі. Покази, які тривали в кінотеатрах Києва, Львова, Вінниці, Житомира, Дніпра, Луцька, Одеси, Полтави, Хмельницького та Чернігова, зібрали майже 19 тисяч глядачів і глядачок. Спеціальну програму «Коли ще звірі говорили» в онлайн-кінотеатрі подивилися майже 10 тисяч разів. Найпопулярнішою стрічкою онлайн-кінотеатру стала анімаційна комедія «Паця». У рамках Чілдрен кінофесту його офіційний партнер — ЮНІСЕФ — представив розвивальний мультсеріал «Іскорки суперсил».

Наступного року фестиваль відбудеться традиційно після закінчення навчального року — із 31 травня до 8 червня.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net