Переглядів: 180

За зраду нема пощади

З  колишніх «антимайданівців»

Співробітники Служби безпеки України викрили агентурну групу фсб рф, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю на Одещині. З-поміж іншого, фігуранти зливали ворогу координати об’єктів залізничної інфраструктури, удари по яких мали частково зупинити рух потягів у регіоні.

За даними слідства, керівником агентурної групи був одесит, інструктор з рукопашного та ножового бою, один із активістів одеського «антимайдану». Чоловік особисто перебував на зв’язку з представниками російської спецслужби. До протиправної діяльності він залучив свого близького родича.

За завданням фсб фігуранти мали фотографувати і надсилати координати об’єктів залізничної інфраструктури Одещини. Рашисти планували використати цю інформацію для знищення цих локацій, що мало унеможливити рух частиною колій.

Крім того, фсб залучила цих фігурантів до інформаційно-підривної діяльності проти нашої держави. За даними слідства, ватажок агентурної групи особисто адміністрував прихильників так званої «новоросії» в одній із соцмереж. Там він орга-нізував збір коштів для бойовиків терористичних організацій «л/днр».

А ще фігурант створював і поширював у мережі Інтернет матеріали, що закликали до захоплення влади та зміни меж території України. Зокрема, робив це через так зване «центральное информагентство новороссии».

СБУ поетапно задокументувала розвідувально-підривну діяльність ворожих агентів і затримала їх. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Цими днями СБУ затримала також ворожого диверсанта, який підпалював стратегічні енергооб’єкти на Одещині.

У середині квітня він вилив п’ять каністр з бензином на технологічне обладнання двох місцевих електропідстанцій, чим спровокував там пожежі. Тоді відбулося загоряння силових трансформаторів, які забезпечують електроживлення восьми населених пунктів. У такий спосіб ворог намагався знеструмити сотні житлових будинків, лікарень, теплогенеруючих підприємств, гідроспоруд та об’єктів газопостачання.

За даними слідства, організатором диверсії є кримінальник із сусідньої країни Східної Європи, який у злочинному світі має статус «смотрящого» у двох прикордонних містах поблизу України. Він був завербований фсб і навесні цього року отримав завдання щодо вчинення серії підпалів на Одещині. Для цього залучив свого спільника, який мав посвідку на проживання в Україні.

За наявними даними, після скоєння злочину виконавець сподівався приховано виїхати за кордон, але СБУ встановила його місцезнаходження і затримала на автотрасі.

Наразі зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне по-збавлення волі з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Одеській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.

За матеріалами телеграм-каналу СБУ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net