№ 6 (22484) четвер 8 лютого 2024 року

Переглядів: 366

Передчуття третьої світової

Тривожне передчуття неминучості великої війни розповзається світом. Про це ледь не щоденно пишуть експерти та говорять політики. В центрі уваги — публічні заяви політичних еліт країн коаліції хаосу і, що важливіше, практичні кроки їхніх урядів. Вони вже не приховують своїх справжніх цілей, і кожна нова брехня, кожне нове вбивство цивільних або атака на школу чи дитячий садок наближають їх, з одного боку, й цивілізоване людство — з іншого до немирної розв’язки. Виховна робота, без жодного сумніву, завершиться перемогою демократичної коаліції просто тому, що час во-йовничих імперій минув. Але для цього ми маємо бути разом і чітко усвідомлювати, що саме вони готують для людства.

З’являється дедалі більше явних ознак остаточного вибору керівної кліки рф на користь перетворення росії на агресивну імперію, що постійно воює. Путін відкрито проголосив пошук активів російської імперії, їх оформлення і захист пріоритетним завданням відповідних структур. Офіційні чиновники росії, включно з путіним (не кажучи вже про пропагандистів), більше не добирають слів, чесно розповідаючи про свої наміри окупувати Україну, знищити все українське й далі планувати військові операції проти держав Балтії, Польщі та Фінляндії.

Переглядів: 389

Страх помсти зруйнує імперію зла

Останній тиждень — серед найважливіших для України. У цьому впевнений Уповноважений із захисту державної мови Тарас КРЕМІНЬ, наводячи міркування-аргументи щодо такого висновку у своєму блозі на LB.UA.

По-перше, нам вдалося провести найбільший за час повномасштабної війни обмін полоненими, повернувши з російських катівень 207 військовослужбовців та цивільних. Серед звільнених — захисники Маріуполя та Херсона, бійці з острова Зміїний, морпіхи, бойові медики, нацгвардійці.

Переглядів: 488

Не захищали, а здавали

Служба безпеки України нейтралізувала потужну агентурну мережу військової контррозвідки фсб, яка діяла на території нашої держави. У результаті багатоетапної спецоперації у різних регіонах затримано п’ятеро учасників ворожої групи. Серед них — колишні посадовці Головного управління розвідки Міноборони та Служби зовнішньої розвідки України, а також співробітник обласного управління СБУ.

Фігуранти тримали зв’язок з одним і тим же куратором — співробітником фсб, який наразі перебуває у тимчасово окупованому Криму. Завданням цієї агентурної мережі була передача агресору розвідданих про Сили оборони та стратегічно важливі енергооб’єкти нашої держави.

Переглядів: 413

Трагедія і фарс в одному флаконі

Не було випадку, щоб у розпал війни головнокомандувач без вагомих на те підстав звільнив командувача збройними силами, написав цими днями мій читач. Вочевидь, людина у школі погано вчилася. Приклади таких звільнень є. Їх чимало. Один із таких — «корніловський заколот». У 1917 році міністр-голова Російської республіки Олександр Керенський звільнив верховного головнокомандувача Лавра Корнілова. І фактично віддав країну на поталу більшовикам.

Чи читав Зеленський Гегеля?

Звільнення командувача збройними силами у розпал війни сталося тоді і в Україні. Наприкінці 1917-го уряд Центральної Ради залишив війська генерала Павла Скоропадського без постачання. І змусив розпустити добре озброєні, дисципліновані, укомплектовані українцями військові формування. Єдиний надійний захист України від більшовицької революції.

Як писав Гегель, історія повторюється. Спочатку — у вигляді трагедії, потім — у вигляді фарсу. Трагедії столітньої давності схожі були одна на одну. Їх поєднував страх по-літиків перед зростаючою популярністю воєначальників. У заходах щодо наведення порядку та дисципліни соціалісти бачили підготовку перевороту, а не бажання виграти війну.

Переглядів: 379

Із глибин воєнного пекла

Свідчення вимушеної переселенки, яка знайшла прихисток у Балті

Наталія Супрун стала свідком й учасницею подій, що відбулися в її рідному селищі Наддніпрянське Херсонської громади, проживши із сім’єю понад вісім місяців під окупацією. Її спогади допомагають зрозуміти, як війна впливає на життя звичайних людей.

Що було до…

24 лютого 2022-го життя Наталії Супрун, як і всіх українців, розділилося на «до» і «після». Вона — пенсіонерка. До цього 47 років пропрацювала в лабораторії аналітичних досліджень Українського науково-дослідного інституту зрошуваного землеробства, що входить до Національної академії аграрних наук і до повномасштабного вторгнення базувався у Наддніпрянському.

Переглядів: 376

Наш тил над Прутом

(Продовження. Початок у номері за 1 лютого)

Як нині живе Коломия, старовинне, мальовниче містечко на березі річки Прут, знамените своїми писанками, піснями-коломийками і тисовими лісами? У цей край журналісти видань з різних областей України завітали під час престуру, організованого Харківським пресклубом у рамках проєкту «Громади Івано-Франківщини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей».

Коломийські «джавеліни», «павучки», і не тільки

У ХVІІ — ХVІІІ століттях Коломия була відомим центром опришківського руху. Дух нескорених опришків продовжує жити в серцях коломийчан і нині: у тутешньому Народному домі діє відомий на всю країну волонтерський центр «Нескорена нація». Відкрився він 26 лютого 2022 року, тобто відразу ж після повномасштабної агресії східної орди, і жодного дня не припиняв роботу. Зараз у ньому аж шість цехів.

Переглядів: 377

Юлія ТИМОШЕНКО: Новий закон про мобілізацію — цинічний план поступової ліквідації української нації

Команда «Батьківщини» боротиметься проти нового законопроєкту про мобілізацію, адже його ухвалення буде злочином проти України та неповагою до її громадян.

У своєму відеозверненні голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко назвала поданий проєкт закону про мобілізацію антиконституційним та детально пояснила чому саме його не потрібно приймати у такому вигляді.

Переглядів: 335

Різні долі двох уродженців українського Таганрогу

Указ Президента України № 17/24 «Про історично населені українцями території Російської Федерації» нарешті відкриває перспективу впровадження державної політики, спрямованої на налагодження зв’язків з українством на теренах його поширення за межами держави.

Указ передбачає створення плану дій щодо збереження національної ідентичності українців у Російській Федерації, в тім числі на історично населених ними землях, відновлення історичної пам’яті, вивчення наслідків насильницької русифікації українського етносу на території РСФСР, збір фактів і свідчень злочинів, вчинених проти українців тощо.

Переглядів: 370

Як живеш, бібліотеко?

В умовах воєнного стану життя бібліотек нашого міста дуже змінилося. Про ці зміни, підсумовуючи 2023-й, розповіла директорка Централізованої бібліотечної системи для дорослих Одеси Наталія Кликова (на знімку).

На зустрічі були присутні завідувачки всіх 20 філій міської бібліотечної мережі, представники партнерських організацій, а також директор департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції міськради Іван Ліптуга.

Що найважливіше — жодна з книгозбірень Одеси за час війни не за-крилася, всі активно працюють. У деяких філіях, що перебували в аварійному стані, вдалося провести ремонтні роботи.

Кількість читачів порівняно з 2022 роком значно збільшилася, перш за все, за рахунок внутрішньо переміщених осіб. До того ж, одесити, які спочатку повномасштабного вторгнення виїхали за кордон, повертаються додому.

Переглядів: 318

Неповторний погляд фотохудожника-героя

В Одеському музеї західного та східного мистецтва 3 лютого відкрилася виставка робіт фотохудожника Дениса Кривого, який у травні минулого року загинув у Бахмуті.

До війни Денис Кривий був натуралістом, знімав природу, друкувався в «National Geographic Україна», перемагав у багатьох міжнародних конкурсах і входив у топ-100 фотографів світу. Він по-особливому вмів бачити природу у всьому її розмаїтті, зауважувати такі деталі, які може помітити лише справжній художник.

Переглядів: 308

Візуальні пазли й апокаліптичні фантазії

У Культурному центрі Посольства України у Франції відкрилася виставка картин одеського художника Ігоря Гусєва під назвою «Високоточна любов, або Третя світова війна».

В експозиції представлені роботи, в яких авторське бачення підриву росіянами Каховської ГЕС доповнюється баченням штучного інтелекту. До уваги глядачів і нові малюнки із щоденника художника «Третя світова війна», які він створює на обкладинках старих книжок, змінюючи або доповнюючи деталями за допомогою мемів.

Переглядів: 377

Одноразова допомога захисникам-одеситам

Одеська міська рада оприлюднила порядок надання одноразової грошової допомоги мобілізованим особам та особам, які проходять військову службу за контрактом, зареєстрованим на території м. Одеси.

Особи, які після 1 січня 2024 року призвані на військову службу під час мобілізації або вперше прийняті на військову службу за контрактом і зареєстровані на території м. Одеси, мають право на отримання одноразової грошової допомоги.

Переглядів: 403

Не чекаючи на повістку

Долучитися до захисту Батьківщини й спрямувати свої зусилля на здобуття Перемоги, не очікуючи повіст-ки, можна, звернувшись до відповідного ТЦК та СП (понеділок — п’ятниця, із 14.00 до 17.00).

Телефони для консультацій:

048 752 82 62 — з юридичних питань;

048 752 82 61 — із соціальних питань щодо:

Переглядів: 422

За борги, що зашкалюють

Як уже повідомлялося, 29 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України надав дозвіл відключати споживачів житлово-комунальних послуг, які мають необґрунтовані борги, нараховувати та стягувати штрафи, пеню тощо. Такі обмежувальні санкції, звісно, не поширюються на території, де ведуться бойові дії, а також на ті, що перебувають під тимчасовою окупацією.

Дозвіл на такі жорсткі заходи обґрунтовані катастрофічним рівнем заборгованості споживачів за надані послуги. Вдумайтеся тільки у цей рівень несплат!

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net