Переглядів: 266

Культурна столиця чи бандитське місто?

Планувати, яким буде культурний розвиток нашого міста після війни — дуже важливо. І це варто робити саме зараз. Війна — це те, що знищує, а от первинне значення слова «культура» — обробляти. Культура — це те, що людство створювало за тисячоліття свого існування.

Громадська організація «Піксельовані реальності» у партнерстві з департаментом культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради, за підтримки ЄС у рамках проєкту EU4Culture, реалізує ініціативу «Сприяння створенню культурної стратегії міста Одеси».

Яким місто було, є і має стати в майбутньому?

У рамках проєкту були проведені фокус-групи соціологічного дослідження громадської думки щодо культурних потреб містян. За його результатами, 38,5% респондентів сприймають міф про Одесу як «Місто моря та сонця», «Місто туризму та гарного відпочинку», «Місто смачної їжі та гарних ресторанів», і це — переважна більшість.

Міф про Одесу як «Місто кримінальності та корупції» підтримують 24,0% опитаних. Міф про Одесу як «Місто творчості та культури» — 21,25%.

Оксана Довгополова, професорка, докторка філософських наук:

— Міф — це не вигадка, а це та історія, яку ми розповідаємо про себе, щоб зрозуміти, хто ми. Міф — це базова категорія, яка дозволяє нам пояснити, як ми бачимо своє місто і як його бачать зовні. Ми працювали з міфом тому, що ми бачимо в ньому певні проблеми, як він на нас працює і як заважає чи допомагає розвиватися. Проблема міфу в тому, що в ньому акцентована тільки одна частина, пов’язана з так званим бандитським міфом і «колоритом», а дуже велика частина сенсових вузлів випадає. Нам важливо зрозуміти, на чому варто наголосити, щоб Одеса могла розвиватися інакше, чого варто позбутися.

Іван Ліптуга, директор департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції міськради:

— Саме зараз, під час війни, ворог використовує різні культурні образи, щоб виправдати свою агресію, нам потрібно переосмислити ставлення до культури і сфокусувати свою увагу на тому, щоб ми, з одного боку, себе захистили, а з іншого — щоб не втратили себе.

Робота над документами допомагає опрацювати дорожні карти і стратегічні цілі на кількох напрямках. По-перше, це дослідження міфів про Одесу, по-друге, напрацювання дорожньої карти розвитку сфери культури, по-третє, формування білої книги щодо збереження культурної спадщини і створення дизайн-коду, який допоможе вияскравити комфортний простір як центру, так і околиць міста.

Важливо, мабуть, зауважити, що в наш страшний, воєнний час цей проєкт втілюється за грантові кошти.

Робота над культурною стратегією, яка має за мету показати, що Одеса є українським, європейським, мультикультурним містом, триває.

Зміни вже відбулися. І вони — на краще.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net