Переглядів: 398

Пісня у стріли на вістрі

Усе її життя — невтомна праця в ім’я України. І на освітянській ниві, і на полях суспільно-політичних баталій, і на передовій оборони Української церкви, і в обстоюванні громадянських прав та свобод нашого народу — скрізь голос Галини Могильницької був твердим і чутним, а позиція — аргументованою, послідовною й непохитною. Такими ж глибокими і ґрунтовними були її численні виступи у пресі, зокрема й у нашій «Чорноморці».

Своїм словом, своїм чином, своїм, без перебільшення, місіонерством Галина Анатоліївна пробудила зі сну тисячі й тисячі наших співвітчизників, які, наснажені її прикладом, боронять нашу державу на освітянському, духовному і безпосередньо на воєнному фронтах.

Велика дяка їй за це. І нині, і повсякчас, і на віки вічні!

Не віриться, але вже сплило два роки, як пані Галина відійшли у засвіти. Педагогиня, публіцистка, поетеса, учасниця правозахисного руху. Заслужений працівник освіти України, авторка численних підручників і публікацій на методико-педагогічну, суспільно-політичну, релігієзнавчу тематику. З-під її пера вийшли знакові лірико-епічні поеми «Рогніда», «Серафима», «Єлизавета» та інші прекрасні поетичні твори. Галина Могильницька — лауреатка премій імені Василя Стуса, імені Ірини Калинець та Одеської муніципальної «Культурна столиця».

Про все це і про багато інших чеснот Галини Анатоліївни говорили учасники пам’ятного вечора під символічною назвою «Я — пісня у стріли на вістрі!», який відбувся в Одеському академічному українському музично-драматичному театрі імені Василя Василька.

Присутні згадували її у багатьох іпостасях: як посестру, що була поруч у боротьбі із совєтським режимом, як мудру наставницю для багатьох поколінь педагогів, як непохитну борчиню за належне місце Української церкви у світовому православ’ї, як полум’яну публіцистку і самобутню поетесу, як принципову громадську діячку, як ніжну і мудру маму, як жінку-легенду, що назавжди залишиться в історії нашого краю…

Серед тих, хто виступав (хтось — у затишному залі Українського театру, хтось — з допомогою інтернету), були знані люди: Лілія Григорович — депутатка Верховної Ради України ІІ — ІV скликань; Валерія Романко — режисерка Театру ім. В. Василька; Олекса Різників — політв’язень, письменник; Олександр Музичко — доктор історичних наук; митрополит Чернівецький і Буковинський Данило; Дмитро Дроздовський — літературознавець, головний редактор журналу «Всесвіт»; Любов Задорожна — ректорка Одеської академії неперервної освіти; Катерина Лаптієнко — директорка Новопетрівського ліцею Роздільнянського району; Сергій Дмитрієв — голова Одеського відділення НСПУ; Ірина Бірюкова — генеральна директорка Одеської національної наукової бібліотеки; Наталія Делієва — голова ГО «Асоціація жінок України «Дія».

Як зазначила директорка Одеського обласного центру української культури Валентина Вітос: «Пані Галина, крім всього, була залюблена в народну культуру. Скільки пісень народних знала, мала прекрасний голос і слух! Сама співала і навчала інших. А різдвяний вертеп, який ставив на сцені наш центр української культури, був написаний нею і нею ж зрежисований. У ньому вона ще й роль грала… Життя цієї жінки переповнювала любов до України. І саме це почуття дало змогу перебороти всі випробування і труднощі, які випали на її долю. Вона була легендою і водночас — просто Жінкою».

Олег СОКІЛ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net