Переглядів: 315

Книжки для незламних херсонців

На початку грудня завершилася благодійна акція «Українська книга для бібліотек Херсонщини», яка ще раз унаочнила єдність двох наших областей і єдність усієї України. Спільними зусиллями для наших мужніх херсонців було зібрано 1558 примірників на суму 256368 гривень.

Херсонську делегацію, до якої входили тамтешні бібліотекарі й директори музичних шкіл, очолювала начальниця управління культури міської ради Світлана Думинська. Передача дарунку відбулася у Музеї книги Одеської обласної наукової універсальної бібліотека ім. М. Грушевського за участі заступника голови нашої ОДА Дмитра Радулова.

До збору книг під егідою департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністрації долучилися представники національно-культурних товариств, творчих спілок, депутати, науковці, дипломати, цілі сім’ї й окремі люди.

З кожною подарованою книжкою одесити передавали незламним херсонцям частинку своєї душі, тепла та віри в Перемогу. Серед доброчинців — Одеський центр дослідження Голокосту, обласна Рада миру, громадська організація «В’єтнамське земляцтво», благодійний фонд «Пам’ять. Гідність. Свобода», Всеукраїнська молдовська національно-культурна асоціація, ісламський культурний центр «Аль-масар», ГО «Одеський інститут соціальних технологій», національно-культурне об’єднання «Афганська громада», обласна організація Національної спілки письменників України, Асоціація болгар України, грузинський культурно-просвітницький центр «Іверія», «Українська суботня школа у Відні», ГО «10 квітня», Всеукраїнська асамблея болгар України, Асоціація жінок України «Дія», генеральні консульства Грузії та Республіки Молдова в Одесі, почесне консульство Греції в Херсоні, Представництво МЗС України в Одесі, релігійна організація «Одеське обласне об’єднання церков євангельських християн-баптистів» та інші.

Багатьом учасникам акції допомагала підібрати літературу Галина Дольник — добра господиня одеської «Книгарні-кав’ярні», що на Катерининській, 77.

Учасники акції отримали подяки та змогли насолодитися концертом, зорганізованими одеситами та херсонцями. Промовці ще і ще раз підкреслювали, що бібліотеки на тимчасово окупованих територіях — це завжди місця особливої уваги загарбників. Вони нищать книги українською мовою, українських авторів, оскільки мета рф — знищення української ідентичності.

Один з найактивніших учасників акції, голова Асоціації гагаузьких товариств України Юрій Дімчогло наголошує: «Мені здається надзвичайно влучним колись почутий вислів: «Книга — наша зброя, а бібліотека — її арсенал». На жаль, зважаючи на те, з якою люттю і заповзяттям російські агресори на тимчасово окупованих територіях нищать українські книжки в бібліотеках, вони добре розуміють вагу і важливість друкованого слова. А тому маємо піднімати культурний фронт, підтримувати книговидавців, авторів та бібліотеки».

Гості розповідали про складнощі, з якими стикаються жителі Херсона, про щоденне нищення ворогом інфраструктури, про постійні обстріли й трагічні події. І водночас їхні розповіді була про незламність духу, про важливість культури, про потребу в спілкуванні та книзі, що гуртує вільних людей.

«Нас надихає те, що нас підтримують одесити, львів’яни, жителі інших регіонів нашої держави, зокрема й проводячи акції зі збору книг. Адже, крім дуже необхідних продуктів і води, нам потрібне й живе слово. Бо слово й книга — це також наша зброя», — наголосила Світлана Думинська.

Її слова підтверджуються дослідженням, проведеним БО «Фонд громади міста Херсон «Захист» у рамках програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та опублікованим кілька днів тому. На думку опитаних, першими у Херсоні мають відновлювати роботу культурні інституції, які працюють з дітьми та молоддю: 65% респондентів вважають, що після припинення обстрілів у місті мають запрацювати дитячі гуртки, 49% — навчальні заклади культурного спрямування, 38% — музичні школи, 31% — мистецькі студії.

Цю думку підтримує й почесний консул Грецької Республіки в Херсоні, бізнесмен і меценат Пантеліс Бумбура, який придбав книжок для міста на суму понад 35 тисяч гривень. «Ми всі маємо робити все можливе, щоб якнайшвидше настала перемога — вірити у Бога, донатити, підтримувати наших військових. А ще — вкладати в культуру. В українців є одна величезна проблема — існування поруч сусіда-агресора. Це хвороба, для зцілення від якої потрібно багато зусиль. Сьогодні світ бачить, наскільки важко відстояти Україні свою незалежність і які випробування переживає її народ на шляху до свободи. Найголовніше, що ми повинні пам’ятати: тільки об’єднавшись, маємо шанс на розвиток і процвітання».

Акція завершилася, але одесити продовжуватимуть підтримувати мужніх херсонців і втілюватимуть спільні культурні проєкти.

Ярослава РІЗНИКОВА,
заступниця директора департаменту — начальниця управління культури, національностей та релігій Одеської ОДА, лавреатка літературних премій ім. Григорія Сковороди та ім. Івана Франка.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net