Переглядів: 243

Досудова доповідь як шанс для обвинуваченого

Одним із завдань пробації є підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених.

Закон України «Про пробацію» визначає, що досудова доповідь — це письмова інформація для суду, яка характеризує обвинуваченого з метою ухвалення судом рішення про міру його відповідальності. Така доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й повні відомості про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, що могли стати причиною злочину, а також про запропоновані органом пробації заходи для усунення таких обставин. Вона спрямована на встановлення дійсних соціальних, психологічних та економічних потреб підсудного, вирішення яких сприятиме його ресоціалізації та недопущенню скоєння інших кримінальних правопорушень.

Працівник пробації є незалежною, неупередженою особою, яка надає суду необхідну інформацію про обвинуваченого. Під час підготовки досудової доповіді він за допомогою спеціальної методики досліджує соціальне оточення обвинуваченого, його психологічну характеристику, аби з’ясувати обставини, які могли створити умови для вчинення злочину (так звані фактори ризику). З’ясовується кримінальна історія особи, її сімейний стан та стосунки у родині, житлові умови, дані про роботу, фінансове становище, спосіб проведення вільного часу, наявність алкогольної або наркотичної залежності, інформацію про фізичне та психічне здоров’я.

В обвинуваченої особи також є права, які полягають у її участі у складанні досудової доповіді: від наданої нею необхідної достовірної інформації залежить висновок працівника органу пробації щодо перспективи позитивних змін.

Досудова доповідь — це шанс для обвинуваченого розповісти свою історію перед тим, як суддя призначить покарання у разі визнання обвинуваченим вини або звільнить його від покарання.

Невеликий досвід існування досудової пробації довів, що така інформація є можливістю для більш повноцінного судового розгляду.

Отже, досудова доповідь може стати зручним рекомендаційним інструментом формулювання виваженої позиції у судових дебатах стороною обвинуваченого для подальшого об’єктивного прийняття судом рішення про вид і міру покарання у разі ухвалення обвинувального вироку.

Малиновський районний відділ філії
ДУ «Центр пробації» в Одеській області.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net