Переглядів: 236

Знав усе і про всіх в Одесі

На 87-у році життя відійшов у вічність Почесний громадянин Одеси, відомий журналіст, культуролог і літературознавець Євген ГОЛУБОВСЬКИЙ.

«Для нашого міста це справді важка втрата. Про таких кажуть: він любив Одесу в собі, а не себе в Одесі. Майже до останніх днів Євген Мойсейович був соціально активним та займався улюбленою справою — писав. Здавалося, він знав усе і про всіх в Одесі та вміло поєднував історію із сучасністю.

Мої щирі співчуття рідним та близьким. Пам’ять про Євгенія Голубовського збережеться в історії Одеси, його творах та нашій пам’яті», — йдеться у співчутті міського голови Геннадія Труханова.

Євген Мойсейович Голубовський народився в Одесі 5 грудня 1936 року. Закінчив наш політехнічний інститут. Пропрацювавши кілька років інженером, пішов у журналістику, пов’язану з культурою та історією міста. Був кореспондентом та редактором багатьох місцевих газет. Чотири роки очолював депутатську комісію Одеської міськради з питань культури. 12 років вів культурологічні телепрограми «Кінець століття» — «Нове століття», рубрику «Багатонаціональна Одеса» у журналі «Пасаж». У 1990-у створив газету Всесвітнього клубу одеситів «Всесвітні одеські новини», а в 2000-у став заступником редактора літературно-художнього альманаху «Дерибасівська-Рішельєвська». Його твори публікувалися в журналах України, США, Ізраїлю та інших країн.

Багато років займався збиранням та зберіганням історичних даних про Одесу. Ще із середини 1990-х, коли вулицям центральної частини міста почали повертати їхні історичні назви, Євген Мойсейович брав участь у роботі історико-топонімічної комісії. Був членом Національної спілки журналістів України та головою громадської ради Музею сучасного мистецтва Одеси.

В арсеналі нагород Євгена Голубовського — «Золоте перо Одеси», «Громадське визнання», щорічна муніципальна премія «Культурна столиця», Почесна відзнака одеського міського голови «Трудова слава».

За видатну професійну майстерність, багаторічну просвітницьку та культурно-мистецьку діяльність, активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток літератури, журналістики, культури і мистецтва багатонаціональної Одеси Євген Мойсейович Голубовський був відзначений Почесною відзнакою міського голови імені Г.Г. Маразлі всіх трьох ступенів, що прирівнюється до статусу «Почесний громадянин Одеси».

Правління Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України глибоко сумує з приводу смерті колеги і висловлює щире співчуття рідним і близьким покійного.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com