Переглядів: 544

За захист свободи слова

Національна премія за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка цьогоріч присуджена кримському журналістові Владиславу Єсипенку. Під час розширеного пленуму правління НСЖУ диплом лавреата вручили його дружині Катерині, оскільки сам Владислав перебуває в ув’язненні за надуманим звинуваченням окупаційної влади.

Голова НСЖУ наголосив на солідарності Спілки з незаконно ув’язненими кримськотатарськими журналістами, Владиславом Єсипенком, Іриною Данилович, Наріманом Джелялом та іншими українськими медійниками, котрі перебувають у заручниках окупантів. Сергій Томіленко нагадав, що Владислава Єсипенка та Ірину Данилович було нещодавно прийнято в лави НСЖУ, а відтак і до Міжнародної федерації журналістів.

— Для нас велика честь передати вам українську та міжнародну прескарти й диплом премії, якою раніше було відзначено кримського журналіста Миколу Семену, в’язня кремля журналіста Романа Сущенка, донецького медійника Станіслава Асєєва, інших достойних колег, — сказав Сергій Томіленко, звертаючись до Катерини Єсипенко. — Сьогодні ви, пані Катерино, робите дуже багато для звільнення нашого колеги, вашого чоловіка. Віримо, що зовсім скоро ви зможете передати цей диплом безпосередньо Владиславові.

На пропозицію кримського журналіста, секретаря НСЖУ Миколи Семени правління та секретаріат НСЖУ ухвалили спільну заяву на підтримку незаконно засуджених журналістів України. У ній, зокрема, йдеться про те, що спецслужби агресора, особливо після повномасштабного нападу на Україну, посилюють переслідування незалежних медійників.

«Національна спілка журналістів України заявляє про свою професійну солідарність із колегами, яких незаконно переслідує влада росії через виконання ними своїх професійних обов’язків, — ідеться в документі. — Системний тиск на незалежних професійних та громадських журналістів у Криму неодноразово засуджували Міжнародна федерація журналістів, Європейська федерація журналістів, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, Моніторингова місія ООН з прав людини. Ми закликаємо органи влади і громадськість України, міжнародну спільноту вжити всіх можливих заходів для полі-тичного, дипломатичного та громадського тиску на владу російської федерації з метою звільнення незаконно засуджених журналістів, припинення порушення права жителів Криму на свободу слова і вільне вираження думок».

НЖУ закликає правозахисні організації взяти під постійне спостереження судові справи проти українських журналістів, медіа — максимально поширювати інформацію про в’язнів-журналістів, владу — докласти зусиль для звільнення бранців кремля шляхом обмінів та переговорів.

Інформаційна служба НСЖУ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net