Переглядів: 536

Пів століття на вістрі часу

«Вечерней Одессе» – 50!

Минулої п’ятниці у старовинному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки ювілярів — газетярів «Вечірки» — вітали колеги-журналісти і кілька поколінь працівників ОННБ, які пережили разом чимало приємних і хвилюючих моментів, втілюючи спільні проєкти.

Фахівці бібліотеки ґрунтовно, зі знанням справи підготували виставку «Пів століття на вістрі часу» з документальною вибіркою знакових публікацій газети. З архівів дістали підшивку з історичним першим номером, підписаним до друку першим редактором — Борисом Федоровичем Дерев’янком. Для зручності перегляду експозицію, присвячену ювілярці, розділили на рубрики: «Перший редактор», «192 сходинки», «Біля витоків газети», а в окремий зібрали публікації про популярний конкурс «Вечерней Одессы» «Люди справи». Літопис життя Одещини на газетних шпальтах доповнюють видання-додатки, як-от книжки про переможців згаданого конкурсу та книжки самих журналістів «ВО».

Гарні слова на честь «вечіркінців» у цей пам’ятний день прозвучали з уст ведучої заходу — культурологині Тетяни Ананченко. Вона згадала відомих репортерів і редакторів, які віддали цій газеті не одне десятиліття творчого життя. Це — Лариса Бурчо, Євген Голубовський, Анатолій Глущак, Юрій Михайлик,Тіна Арсеньєва та інші. Слід зауважити, що деяким авторам сьогодні вже за 80 років, але вони не залишають перо і є прикладом відданого служіння професії для молодих газетярів. Отож, справа першого редактора Бориса Дерев’янка, відомого публіциста і політика, якого підступно вбили у 1997 році, продовжується.

На урочистому відкритті ювілейної книжково-документальної виставки Ірина Бірюкова, генеральна директорка ОННБ, зокрема, підкреслила: «Газета є партнером нашої бібліотеки з перших днів свого існування, неодноразово виступала інформаційним спонсором багатьох проєктів».

Приймаючи привітання, головний редактор «Вечерней Одессы» Олег Суслов зазначив, що впродовж пів віку газета писала про всіх активних і цікавих наших краян, які своїми справами створювали і створюють історію Одеси й Одещини, надихаючи інших. Цю ж лінію, запевнив, колектив продовжуватимете й надалі, аби наші нащадки мали друковані свідчення про те, що відбувається кожного дня.

У заключному слові Ірина Бірюкова звернулася до «вечіркінців» і всіх присутніх як до однієї великої родини: «Ми цінуємо, що на шпальтах «Вечерней Одессы» багато місця відводиться новинам культури. Журналісти варті найтепліших слів за те, що тримають цей фронт. Ми є союзниками і поділяємо спільні цінності. Наші завдання — бібліотек і преси — є дуже близькими у сенсі забезпечення вільного доступу до інформації, її збереження та обміну. Ми разом дбаємо про важливість читання, зокрема на паперових носіях інформації, презентуємо кращі, найактуальніші матеріали про те, що нас хвилює і з чим стикається сучасне суспільство, Одеса. Усе це — вияв нашого життя. І це те, що потім побачать дослідники закарбованим на папері, а ми знаємо, що це надійний носій інформації. Ми сьогодні віншуємо натхненних працівників пера — наших партнерів у сфері креативних індустрій, від яких залежить наш цифровий вік. Вітаємо як членів родини, яка плекає покоління інтелектуалів на українській землі. Вітаємо також усю читацько-бібліотечно-журналістську сім’ю з першим 50-річним ювілеєм газети «Вечерняя Одесса»! Зичимо всім зустріти наступну святкову дату у доброму гуморі й здоров’ї, під мирним небом процвітаючої України, разом з українським суспільством, яке нині відстоює свою гідність, виборює свою територіальну цілісність та перемогу. Слава Україні!».

Колектив «Чорноморських новин» приєднується до всіх привітань, які в ці дні лунали й іще лунатимуть на честь «Вечірки»-ювілярки, і щиро зичить розширення читацької авдиторії (передусім, звісно, передплатників, але й відновлення цивілізованого роздрібного продажу друкованої періодики також), росту спроможності підприємців (бо ж від їхнього успіху залежать наші рекламні надходження), тримати форму й у наступні 50 років. Традиційно: гострого пера.

І — найголовніше — якнайшвидшої появи спецвипуску про перемогу України над агресоркою-росією!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net