Переглядів: 581

«Аякс» повернувся. Навіки

Одеса провела в останню путь командира бойової машини, солдата 28-ї механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу Тимофія БОЙКА.

Єдиний син нашої колеги-журналістки Людмили Володимирівни Бойко загинув ще 16 вересня 2022 року, але донедавна вважався зниклим безвісти. «Його не могли знайти ні серед загиблих, ні серед полонених. Зник безслідно, як сказала од-на волонтерка. А ми вірили. Шукали. Не давали волі відчаю. Йшли місяці, вже понад півроку минуло...» — написала у прощальному слові університетська подруга осиротілої матері Героя Валентина Бондаренко.

Втрата Тимофія — це незгасимий довіку біль тих, хто його знав і любив. Уже й не кажучи про матір, для якої він був єдиною опорою і надією. Це втрата для української культури, бо ж працював реквізитором на Одеській кіностудії, зокрема брав участь у зйомках стрічок «Фортеця Хаджибей» та «Край ріки». Це втрата для України, бо ворог забрав життя її вірного сина у розквіті його сил…

«Я знала його маленьким, і знала дорослим… Тіма все у своєму житті змалечку вирішував самостійно: сам обрав свій шлях, роботу, кохану жінку, — написала Валентина Бондаренко. — Коли почалася війна, сам прийняв рішення іти добровольцем. Узяв собі позивний «Аякс».

Мама відпустила з важким серцем, знала: син у будь-якому випадку зробить так, як вважає правильним. Він був правильним українцем, правильним чоловіком, правильним сином… Після першого важкого поранення знову повернувся на фронт.

Ми ще зідзвонювалися напередодні того страшного бою під Правдиним. Він просив чоловіка моєї доньки допомогти з якимось супер-пупер військовим знаряддям.

А 16 вересня Тимофій Бойко останній раз вранці зателефонував мамі…

10 квітня ексгумували тіло, знайдене в Правдиному.

Господи, нема таких слів, щоб висловити ту глибинну чорну тугу, що зараз на серці матері. І треба відпустити. Та нема сил.

Мама «Аякса» вирішила кошти, що їй належать, переказати на дрони для 28-ї бригади, в якій служив Тимофій Бойко. Він би схвалив. У мами тепер є мета в житті... Картка мами Тимофія (Людмили Бойко) — 5167803299868260 — в Ощадбанку. Призначення: «На дрони для побратимів від мами «Аякса».

Одеська організація Національної спілки журналістів України і колектив «Чорноморських новин» висловлюють щирі співчуття Людмилі Володимирівні Бойко у її непоправному горі — втраті сина Тимофія.

Сумуємо разом з вами. Пам’ятаємо. Помстимося.

Вічна пам’ять Герою!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net