Переглядів: 585

«Заощадили» на амбулаторіях

На Одещині правоохоронці викрили злочинну групу, яка привласнила понад 7,5 млн грн, ви-ділених державою на будівництво амбулаторій сімейної медицини. До складу групи входили, зокрема, службові особи облдержадміністрації та однієї зі столичних будівельних фірм.

Слідчі слідчого управління ГУ Нацполіції в Одеській області за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом облпрокуратури викрили злочинну схему ще в серпні 2021 року. Зокрема, встановили, що група, до складу якої входять службовці управління капітального будівництва Одеської ОДА та зареєстрованого у Києві ТОВ, що спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових будівель, вчиняють злочини, спрямовані на заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво амбулаторій загальної практики сімейної медицини в Ізмаїльському районі.

Під час досудового розслідування, документуючи протиправну діяльність, правоохоронці з’ясували, що її масштаби значно ширші й охоплюють не один район Одещини і що за оборудкою стоїть злочинна група.

Як свідчать матеріали справи, зловмисники, зорганізувавшись у стійке об’єднання, забезпечували собі виграші у відкритих торгах на закупівлю робіт з будівництва амбулаторій загальної практики, укладали договори між УКБ ОДА та ТОВ, які обов’язково передбачали умови щодо передоплати у формі авансових платежів у розмірі не менше 30% від ціни договорів, підшукували субпідрядні організації для часткового виконання їх силами робіт на об’єктах будівництва задля створення видимості добросовісного виконання з боку ТОВ взятих на себе перед УКБ договірних зобо-в’язань, а в облікову будівельну документацію вносили відомості із завищеними обсягами виконаних будівельних робіт як з метою неправомірного заліку авансових платежів, так і для перерахування бюджетних коштів на рахунки ТОВ за роботи, що фактично не виконувалися.

Загалом учасники організованої злочинної групи з травня по грудень 2021 року заволоділи бюджетними коштами на загальну суму понад 7500000 гривень, виділених на будівництво амбулаторій в Ізмаїльському, Подільському та Одеському районах.

Встановлено також, що доходи, одержані злочинним шляхом, зловмисники легалізовували, зокрема, шляхом придбання автомобілів преміум-класу.

Наразі п’ятьом учасникам організованої злочинної групи обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою застави. На майно, здобуте ними злочинним шляхом, накладено арешт. Слідство триває.

За матеріалами сайта https://od.npu.gov.ua.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net