Обережно з рибою
За даними моніторингу Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, захворюваність на гострі кишкові інфекції в Одесі, порівняно з попереднім тижнем, зросла удвічі (110 випадків проти 56), у тому числі серед дорослих — у 1,8 раза (45 проти 25,) серед дітей до 17 років — у 2,1 раза (65 проти 31).
Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 11,0 та перевищив обласний (7,3) у півтора раза.
Із метою попередження виникнення та поширення холери в області з 1 червня розпочато моніторинг циркуляції холерного вібріону на об’є-ктах довкілля (вода відкритих водоймищ, морська вода в зонах рекреації та стічна вода інфекційних стаціонарів (відділень), станцій біологічного очищення) й обстеження хворих з розладами шлунково-кишкового тракту на холеру.
За звітний тиждень досліджено 6 проб із зовнішнього середовища, у тому числі морської води — 3 проби, стічної — 3 проби. За результатами досліджень морської води виділено два вібріони — алгенолітикус та парагемолітикус (пляжі «Аркадія» — 5 м, «Ланжерон» — 50 м). Холерний вібріон не виділено.
Фахівці Держспоживслужби застерігають: суворо дотримуйтеся санітарно-гігієнічних норм, обов’язково мийте фрукти та овочі, якісно термічно обробляйте м’ясо, яйця та рибу! Не купуйте продуктів харчування на стихійних ринках! Утримайтеся від вживання морської риби та морепродуктів з Чорного моря не тільки в Херсонській області, а й в інших постраждалих регіонах.
Якщо ж ви побачили місце загиблої риби (щоб проблему якнайшвидше ліквідувати і не допусти подальшого масового гниття), повідомте про це на «гарячу лінію» Одеського рибоохоронного патруля за тел.: (093) 411-00-33, (098) 798-47-93. Для пришвидшення ідентифіксації місця небезпеки та оперативного реагування на інформацію (за можливості) додайте позначку на геолокації на карті з фото або відеоматеріалами орієнтовної кількості загиблої риби.
Не наражайтеся на небезпеку, адже жоден із способів приготування риби не зробить її безпечною. Таку рибу не можна вживати в жодному вигляді (солена, сушена, варена, смажена). Вона може містити збудників інфекційних захворювань, у тому числі ботулізму, паразитів та небезпечні хімічні речовини.
Якщо ж ви таки ризикнули й купили рибу задешево, а в підсумку маєте симптоми захворювання, — не гайте часу: звертайтеся до лікаря!
![Чорноморські новини](/_f/fb-img.jpg)
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206