Переглядів: 682

Натхненниця «Серпневого заспіву»

Хочу розповісти про непересічну особистість, людину, що залишила помітний слід у житті нашого міста.

Юрій Миколайович Штельмах народився в Одесі. Потяг до музики відчув іще в підлітковому віці. Не закінчивши музичної школи, завдяки своїй наполегливости був допущений до вступних іспитів до музичного училища, яке закінчив з червоним дипломом. Отримав спеціальність «хормейстер» і продовжив навчання на музично-педагогічному факультеті Одеського педагогічного інституту ім. К.Д. Ушинського.

У той час якраз росло-розбудовувалося місто Іллічівськ. Молодий спеціаліст працював у дитячій музичній школі, а ще — ходив по цехах судноремонтного заводу і запрошував працівників до хору, аби через хоровий спів піднімати культурний рівень земляків. Під його керівництвом самодіяльний колектив «Червона калина» перетворився на чудовий чотириголосний хор, який здобув визнання, численні перемоги, славу. На жаль, комуністичне керівництво міста залишилося байдужим до успіхів колективу та його керівника, вбачаючи у їхній творчості прояв українського націоналізму. А для будь-якої імперії націоналізм підкорених народів — найбільше зло.

По відході Юрія Миколайовича його дружина Валентина Сергіївна продовжила добру справу чоловіка. Вона опікувалася хором, брала участь у репетиціях, аби в разі потреби щось підказати молодій керівниці колективу, бо ж свого часу відвідувала репетиції, які провадив чоловік, тож мала немалий досвід, а головне — велику любов до української культури. А найбільша її заслуга в тому, що ініціювала проведення щорічного фестивалю «Серпневий заспів», який збирає хорові колективи з різних куточків країни. Він об’єднує Україну. Влітку наше місто ставало хоровою столицею.

А ще пані Валентина — знана майстриня-вишивальниця. От і нещодавно вишила портрет Т.Г. Шевченка. ГО «Просвіта» замовила для нього рамку, і він прикрасить читальний зал Центральної міської бібліотеки. Окрім того, вона вивчає народну вишивку і ділиться своїми знаннями з усіма зацікавленими — написала й видала книжку «Хай міцніє нитка роду».

Валентина Сергіївна Штельмах заслужено отримала пам’ятну медаль, якою, на клопотання «Просвіти», її нагородило керівництво міста. Щиро вітаємо колегу-просвітянку із заслуженою відзнакою і зичимо їй здоров’я й нових досягнень.

Галина САГАТЮК,
вчителька-пенсіонерка,  просвітянка.
м. Чорноморськ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua