Безпека робочого місця
28 квітня – Всесвітній день охорони праці
За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно стається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві. Кожен день у світі у результаті нещасних випадків і захворювань на виробництві вмирають близько 5000 осіб, у рік — від 2 до 2,3 мільйона.
Щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином вирішення цих проблем може сприяти зниженню нещасних випадків та смертності на робочих місцях, МОП проголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Вперше він відзначався у 2003-у. Цьогорічний девіз: «Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі».
Здорові й безпечні умови праці — це важливе завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом. Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки. Залежно від специфіки робочого процесу на всіх підприємствах та в організаціях розробляються відповідні інструкції з охорони праці та правила з техніки безпеки, проводяться інструктажі працівників на робочих місцях, на посади призначаються інженер з охорони праці та інші відповідальні особи (з електробезпеки, газового господарства, за ліфти, за технічний стан обладнання тощо), здійснюється постійний контроль за дотриманням техніки безпеки.
Але всі ці заходи не можуть запобігти убезпечити від «людського фактору». Як свідчить статистика, найбільша кількість нещасних випадків трапляється тоді, коли знижується увага працівників: наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, іноді — перед обідньою перервою. Причиною нещасних випадків найчастіше є порушення вимог інструкцій з охорони праці самим працівником або порушення вимог посадових інструкцій керівником.
Через недбальство виконавця робіт, через порушення правил охорони праці, ці правила пишуться ціною життя та здоров’я працівників. І кожному — як працівникові, так і роботодавцеві слід усвідомити: результати людської діяльності не можуть бути важливішими за здоров’я і життя самої людини.
Пенсійний фонд України в Одеській області.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206