№ 18 (22443) четвер 27 квітня 2023 року

Переглядів: 586

Кирило БУДАНОВ: Вийти на кордони 1991 року — цілком досяжне завдання 2023-го

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов здобув широкої медійної популярності за час війни. Він був чи не єдиним із представників військового керівництва України, хто ще в листопаді 2021-го передбачив широке вторгнення, в тому числі і напад на Київ.

Відтоді чимало заяв начальника ГУР щодо майбутніх подій на фронті та всередині росії так чи інакше здійснювалися. І щодо деокупації Херсона, і щодо звільнення Зміїного, і про неможливість створити в нашій країні блекаут. Тепер Буданов вважає, що до кінця цього року Україна здатна повернути свої державні кордони.

Переглядів: 542

Без «русского міра»

21 квітня президент нарешті підписав закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», ухвалений місяць тому.

Це системний документ про звільнення нашої країни від маркерів «русского міра». Відповідно до закону російська імперська політика визнається злочинною та засуджується, пропаганда цієї політики та її символіки забороняється.

Переглядів: 559

Сергій ЖАДАН: «Це війна Пушкіна проти Шевченка»

Сергій Жадан — справжня рок-зірка української культури. Він встигає усюди: проводить поетичні вечори, їздить у тури з гуртом «Жадан і Собаки», знімається у кліпах поп-артистів, записує пісні з «Бумбокс» та навіть веде Tik-Tok. Але передовсім сьогодні він є волонтером, який із 2014 року активно допомагає Збройним силам.

В інтерв’ю «Українській правді» (pravda.com.ua) Сергій Жадан розповідає про свої зустрічі з Валерієм Залужним, говорить про патріотичний Харків і свою участь у підрозділі «Хартія», пояснює, як Пушкін воює проти Шевченка та чому культура є затребуваною у час війни.

Переглядів: 525

Дипломатія без берегів

Щоб не потонути у формулюваннях, домовимося, що дипломатією є загальновизнаний регламент переговорів і статус представників держави. Він зафіксований у Віденській конвенції про дипломатичні зносини 1961 року. Станом на сьогодні документ про рати-фікацію Конвенції схвалили понад 190 країн.

Риторика, приватна думка та інші фокуси

У жодній із статей Конвенції не сказано про те, що дипломати, які представляють країну — від міністра закордонних справ до рядового співробітника посольства, мають право публічно висловлювати точку зору, відмінну від офіційної. Але, на жаль, таке трапляється. І кожен подібний випадок провокує міжнародний скандал. Останній спричинений висловлюваннями посла Китайської Народної Республіки у Франції Лу Шайє.

Переглядів: 588

З вогнем в очах і з жагою до Перемоги

14 квітня, у дев’яту річницю заснування батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Шторм», воїнів цього спецпідрозділу привітав і вручив почесні нагороди виконуючий обов’язки начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Іван Жук.

З перших днів вторгнення російських військ на територію України «штормівці» разом з військовослужбовцями захищають суверенітет та територіальну цілісність нашої держави. Із 2014-го — беручи участь в Антитерористичній операції та Операції об’єднаних сил, а з 24 лютого 2022-го — в повномасштабній війні.

Переглядів: 498

Провальна держава

Імперськи налаштовані росіяни полюбляють визначати своїх сусідів, колишні радянські республіки, західним поняттям failed state (неспроможна, провальна держава). Мовляв, формальні атрибути державності, отримані ними в 1991 році, не призвели до утворення ефективних політичних інституцій та консолідованих громадянських націй. Failed state — це заявка на демонтаж, запрошення до інтервенції більш успішних адміністраторів.

Водночас сам російський імперіалізм сучасної проби свідчить щонайменше про серйозні проблеми з національною ідентичністю в російській федерації.

Переглядів: 809

Портрет як печать епохи

Ольга Погрібна, котра не втомилася від війни, а лише навпаки — війна додала їй енергії та зродила в душі ненависть до ворогів, утвердила віру в нашу перемогу — цією своєю переконаністю вона щедро ділиться з людьми, — а ще додала їй… часу, якого зазвичай бракує на все, а проте, вона все встигає — волонтерить, допомагає нашому війську всіма доступними їй способами, навчає любові до прекрасного діточок художньої школи, займається рекламою, оформленням приміщень і… продовжує працювати за фахом, себто бути художницею. Й навіть, попри колосальну зайнятість, уряджати свої персональні виставки там, де лиш є можливість.

Був час, ще в перші дні широкомасштабної російської агресії, коли в масах запанувала певна розгубленість, депресія. Треба було щось робити, піднімати завжди притаманний одеситам бойовий дух. Малювала — разом з друзями-однодумцями — банери з патріотичними, часто не без гумору, гаслами, розвішували їх у центральній частині міста, часом вислуховуючи несприйняття обивателів. Але знову й знову знаходили старі, вже використані полотнища і на звороті малювали закличні плакати. Оптимізму додало звільнення острова Зміїний…

Переглядів: 579

Де практикувати англійську?

Понад 14,5 мільйона українців через війну змушені були покинути свої домівки та переїхати до інших країн, а близько 5 мільйонів наших співвітчизників втратили роботу. Вони зіткнулися з багатьма викликами, серед яких — незнання англійської мови або страх спілкуватися нею.

Команда програми ENGin, яка з 2020 року безкоштовно допомагає українцям покращити навички розмовної англійської, повною мірою відчула нагальну потребу української молоді. До початку 2022-го програма поєднала шість тисяч українських студентів із понад п’ятьма тисячами волонтерів зі США та інших країн. Але в один день війна зруйнувала амбітні плани.

Переглядів: 474

Безпека робочого місця

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно стається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві. Кожен день у світі у результаті нещасних випадків і захворювань на виробництві вмирають близько 5000 осіб, у рік — від 2 до 2,3 мільйона.

Щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином вирішення цих проблем може сприяти зниженню нещасних випадків та смертності на робочих місцях, МОП проголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Вперше він відзначався у 2003-у. Цьогорічний девіз: «Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі».

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net