Переглядів: 577

Воєнні злочини: покарання неминуче

Представники Національної поліції України взяли участь у міжнародній зустрічі в Гаазі з розслідування воєнних злочинів.

До заходу долучилися слідчі підрозділів з понад 30 країн Європи, США, Канади й Австралії, що спеціалізуються на розслідуваннях основних міжнародних злочинів — геноциду, проти людяності та воєнних, а також представники Євроюсту та міжнародних неурядових організацій.

Щорічне засідання представників слідчих підрозділів різних країн відбулося у штаб-квартирі Європолу в Гаазі (Нідерланди). Від Національної поліції України у ньому взяли участь перший заступник начальника Головного слідчого управління Сергій Пантелеєв, перший заступник начальника Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Олександр Шаповалов та представник Нацполіції України в Європолі Віталій Касап (на знімку).

Представники української делегації поділилися з іноземними колегами досвідом щодо розслі-дування воєнних злочинів, а також розповіли про ініціативу міністра внутрішніх справ нашої держави щодо посилення взаємодії, спрямованої на розслідування воєнних злочинів, вчинених на території України. Йшлося про шляхи побудови в архітектурі безпеки ЄС комплексної міжнародної платформи з підтримки України у розслідуванні воєнних злочинів для зацікавлених міжнародних партнерів при координації Європолу.

Своєю чергою іноземні колеги поділилися результатами щодо збору інформації та доказової бази вчинення воєнних злочинів на території України, зокрема отриманої від неурядових організацій, свідків і потерпілих. Усі ці факти передаються для подальшого опрацювання до Європолу.

Слід зазначити, що ще у березні минулого року на базі своїх серверів Європол створив Єдину платформу для збирання, зберігання та аналітичного опрацювання інформації (оперативних даних) про воєнні злочини. У разі збігу інформація використовуватиметься у національних та міжнародних розслідуваннях, зокрема у тих, які проводяться Міжнародним кримінальним судом та під юрисдикцією Євроюсту.

«Наразі Національна поліція України активно співпрацює із Європолом щодо обміну відповідними даними, а також використовує можливості Європолу зі встановлення російських воєнних злочинців. Адже всі правоохоронні органи України працюють над тим, аби окупанти відповіли за свої злочини як в українських, так і в міжнародних судах», — підкреслив Сергій Пантелеєв.

У рамках міжнародного заходу представники Нацполіції України провели низку зустрічей із правоохоронцями Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Італії та інших країн. Відбулася також зустріч із заступником виконавчого директора Європолу з оперативної роботи Жаном-Філіпом Лакуфом. Сторони обговорили подальші кроки співпраці України з Європолом.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net