Переглядів: 533

Онкообізнаність через YouTube

Національний інститут раку запустив всеукраїнський інформ-проєкт «ОНКО-свідомість» для підтримки українців у боротьбі з важкою недугою.

Щороку в Україні діагностують близько 120 тисяч нових випадків захворювання на рак, а понад 55 тисяч наших співвітчизників помирають від цієї хвороби. За даними Національного канцер-реєстру, впродовж останніх років найчастіше виявляють рак молочної залози, рак легенів, колоректальний рак та рак передміхурової залози. Чоловіки хворіють на 19% частіше, ніж жінки.

Через війну на 2023-й прогнози також невтішні. Причини — невчасне обстеження населення, недоступність меддопомоги чи неможливість дотримуватися здорового способу життя й уникнення стресів. Ще одна з причин — необізнаність, непо-інформованість та несвідомість українців у питаннях своєчасного виявлення та лікування раку.

Власне, задля розв’язання проблеми якісного та фахового інформування українців державне некомерційне підприємство «Національний інститут раку» і запускає YouTube-проєкт «ОНКОсвідомість». Це цикл відео-програм, у яких провідні фахівці, досвідчені лікарі цієї установи вичерпно відповідають на найпоширеніші запитання пацієнтів та їхніх родичів, розвінчують міфи і дають корисні поради. Проєкт покликаний, перш за все, підвищити онкообізнаність серед населення та онконастороженість серед лікарів.

Перший цикл програм розроблено напередодні місяця обізнаності про колоректальний рак (злоякісна пухлина товстого кишечника та прямої кишки. — Прим. Ред.) за підтримки міжнародної французької фармацевтичної компанії «Серв’є Україна». Сім інформаційних програм про цей вид раку з’являтимуться щодня протягом тижня на YouTube-каналі проєкту https://www.youtube.com/@onkosvidomist/.

У світі колоректальний рак посідає провідні позиції серед онкологічних хвороб: минулого року було зафіксовано 1,8 мільйона нових випадків та близько 800 тисяч смертей.

«За даними Національного канцер-реєстру, колоректальний рак посідає друге місце у структурі захворюваності та смертності в Україні. Щороку вперше виявляють близько 15 тисяч нових випадків. З уперше виявлених пацієнтів одного року не проживає близько 25%. Ми маємо говорити з людьми про рак. Відверто, прозоро, пос-тійно, свідомо. Говорити, щоб якісно проінформувати та своєчасно виявити, говорити, щоб підтримати, говорити, щоб допомогти побороти», — наголошує Олена Єфіменко, в.о. генеральної директорки ДНП «Національний інститут раку».

«Онкологія для «Серв’є» — пріоритетний напрямок діяльності з фокусом на інноваційність та терапію важковиліковних видів раку, — каже Фредерик Фуйю, генеральний директор «Серв’є Україна». — Сьогодні разом з Національним інститутом раку ми запускаємо проєкт, щоб допомогти тисячам українців дізнатися більше необхідної інформації про колоректальний рак. Ми віримо, що це допоможе пацієнтам та їхнім родичам зорієнтуватися у подальших кроках щодо діагностики, лікування, зміни способу життя тощо, а лікарям надасть можливість покращити ефективність спілкування з пацієнтами».

Наступні цикли програм проєкту «ОНКОсвідомість» будуть присвячені раку молочної залози, легенів, передміхурової залози, шлунку та підшлункової залози, раку шкіри та іншим. Вони виходитимуть періодично що два місяці.

Роман МЕДИНСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net