Переглядів: 586

Суголосний часові почерк

20 січня, до Дня Соборності України, у виставковій залі обласної організації НСХУ Одеський художній фаховий коледж ім. М.Б. Грекова презентував виставку дипломних робіт своїх випускників.

У складі учасників виставки гідно представляло рідний мистецький заклад і відділення, нині, за новим стандартом, — освітня професійна програма, «Художнє оформлення», подавши невелику збірку — 10 дипломних проєктів останніх років. Ретроспективний ряд охоплює три стислі в часі періоди. Перший, до пандемії, коли студент для виконання дипломної роботи мав більше реального й ефективно використаного робочого часу в майстернях коледжу, частіше отримував консультації у стінах закладу від свого керівника та викладачів циклової комісії. Другий — дистанційне навчання під час пандемії короновірусу з усіма обмеженнями та перепонами щодо повноцінної роботи та взаємодії з керівником. І третій період — воєнного стану — найскладніший, коли багато студентів покинули не тільки Одесу, а й виїхали за межі України, продовжуючи навчання в коледжі онлайн. Частина учнів залишилася у місті та продовжувала навчання в майстернях в умовах частого вимикання світла, Інтернету, ховаючись під час повітряних тривог у тимчасовому бомбосховищі, облаштованому на території навчального закладу. Наші дипломники поєднували виконання випускних робіт з волонтерською діяльністю, допомагаючи бійцям територіальної оборони Одеси, відповідно до замовлень та нагальних потреб ЗСУ. Саме на роботах цих випускників і хочу зупинитися.

Це, зокрема, серія політичних плакатів під назвою «У цьому році дитинство скасовується», виконана Маріам Губенко (керівник Сергій Папроцький), та комплексний проєкт — серія плакатів і настінний календар «Одеса — історія та сьогодення» — авторства Нікіти Папроцького-молодшого під керівництвом Сергія Папроцького-старшого.

Серед проєктів комплексного оформлення видавничої продукції привертає увагу авторське рішення дипломниці Дарини Татариної — книжка «Чорні крила» Михайла Яцківа (керівник диплому — автор цих рядків): оформлення виконане вручну, а не на комп’ютері. Драма чорних і червоних кольорів, чорне золото, срібло, плетиво українського скоропису — все це передає внутрішній психологічний стан, тривогу молодої художниці, її передчуття трагічності людського існування і поза змістом самого літературного твору, бо, на жаль, ще стало нині нашими реаліями.

А от робота Тетяни Басенко «Навколо морів» (керівник Борис Лукін), навпаки, вселяє віру в те, що вже у 2023 році українці зможуть вільно мандрувати світами не в статусі біженців, а як туристи.

Коледж тримається, заняття продовжуються, попри важкі умови, зокрема часті відключення світла, повітряні тривоги. Звісно, всі — і студенти, і викладачі — призвичаїлися, намагаючись не втратити темпу навчання.

Наша творча молодь — це наша надія, а її виховання та професійна підготовка вимагають самодисципліни, самовіддачі, віри у себе, в свої здібності й головне — в наші Збройні сили, у незламність нашої країни.

Віктор ГОМАНЮК,
завідувач циклової комісії ОПП «Художнє оформлення»
Одеського художнього фахового коледжу
ім. М.Б. Грекова.
Світлина Оксани ЛІСОВИЦЬКОЇ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net