Виплата лікарняних
Із 1 січня набула чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якої уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві визначено Пенсійний фонд України.
Для отримання фінансування з лікарняних від Пенсійного фонду України роботодавцеві, як і раніше, необхідно подати заяву-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам кошти.
Форма заяви-розрахунку залишилася незмінною. Умови здійснення виплат за лікарняними працівникам також не змінилися. Оплата лікарняних здійснюється роботодавцем, як це було й раніше — 5 днів за рахунок власних коштів, починаючи із 6-го дня — за рахунок страхових коштів. А у випадку лікарняних внаслідок нещасного випадку на виробництві — із 18-го дня непрацездатності.
При цьому, законом скорочено час, протягом якого роботодавцям за поданими заявами-розрахунками мають надходити страхові кошти для виплати лікарняних від ПФУ. Якщо раніше Фонд соціального страхування України (ФССУ) переказував кошти роботодавцям упродовж десяти днів після надходження заяви-розрахунку, то ПФУ має здійснювати фінансування протягом трьох днів після надходження заяви-розрахунку.
Така заява-розрахунок починаючи з 1 січня подається до Пенсійного фонду через особистий електронний кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг.
Функціонал пункту меню «Заяви-розрахунки» особистого кабінету страхувальника дає можливість пошуку та перегляду заяв-розрахунків відповідно до визначених критеріїв: період реєстрації листків непрацездатності, тип заяви-розрахунку (за електронними листками непрацездатності); здійснення формування (редагування) та відправлення заяви-розрахунку до ПФУ.
Під час формування заяви-розрахунку використовується інформація з електронного листка непрацездатності та Реєстру застрахованих осіб.
Водночас до заяви-розрахунку можна додавати коментарі, пояснення та, за необхідності, скановані копії документів, які можуть бути використані при прийнятті рішення щодо фінансування.
Важливо! Для поліпшення якості обслуговування та пришвидшення автоматизованого опрацювання заяв-розрахунків максимальну кількість листків непрацездатності в одній заяві-розрахунку обмежено до 200. Задля уникнення помилок при заповненні заяви-розрахунку використання лапок у назві суб’єкта господарювання не допускається. Роботодавцям для подання заяв-розрахунків не потрібно укладати з ПФУ договір про визнання КЕП , як це передбачалося раніше у взаємовідносинах із ФССУ.
Відділ обслуговування громадян №14 (сервісний центр)
управління обслуговування громадян
ГУ ПФУ в Одеській області.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206