Переглядів: 758

Пам’ять

На 85-у році життя пішов у засвіти один із достойників Балтщини — талановитий педагог, публіцист, літератор Борис Климович СТУПАК.

Багато хто в Балті (і не тільки) знав Бориса Климовича як досвідченого педагога, громадського активіста, поціновувала літератури, ерудовану людину. Однак мало кому відомо про його складну долю. Тож про деякі факти з біографії.

Борис Ступак народився 1938 року на півдні Житомирщини. У грудні 1943-го, за два тижні до визволення району від німецько-фашистських окупантів, гестапівці закатували батьків за зв’язок з підпільниками. Малого Бориса врятували партизани. З приходом Червоної армії його та меншу сестричку взяли на виховання дідусь і бабуся, які померли на початку 1950-х, тож дитинство було злиденним. Навчання у школі хлопець поєднував з підробітком за харчі.

Перша публікація Бориса Ступака з’явилася 1956 року в газеті «Радянська Житомирщина» з благословення Василя Земляка (пізніше — знаменитого письменника), який знав його з дитинства. Служив в армії, офіцер-танкіст. Писав вірші. «Воениздат» планував виспустити його першу збірку «Солдатская осень», але цензура наклала табу. 1961-го вступив на філфак Київського держ-університету ім. Т. Г. Шевченка, де активно спілкувався з Іваном Драчем, Миколою Холодним та іншими, але невдовзі відійшов від них. Працював на промислових підприємствах Києва (навчання закінчив заочно), потім перейшов на педагогічну роботу: вчителював у столичних школах, викладав в інституті транспорту та на факультеті журналістики КДУ.  На початку 1980-х з різних обста-вин був змушений покинути Київ. Кілька років працював у школах Жи-томирської та Вінницької областей.

У 1987-у доля привела Бориса Ступака у Балту, де до виходу на пенсію працював у сільських та міських школах. Саме в Балті проявився його публіцистичний талант: статті, нариси, фейлетони друкував на сторінках місцевих газет «Народна трибуна», «Балтський вісник», «Ваш інтерес», а також у «Чорноморських новинах» та «Сільських вістях». Останнім часом цікавився історичною тематикою, зокрема подіями Другої світової війни та періоду незалежності України. Був членом редколегії альманаху «Балтське коло».

Михайло ГЕРШКОВИЧ.

Колектив «Чорноморських новин» висловлює щирі співчуття рідним і близьким Бориса Климовича Ступака у зв’язку з непоправною втратою.

Світла пам’ять про багатолітнього автора і друга газети назавжди залишиться у наших серцях.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com