Переглядів: 661

Наснажені ідеями націоналізму

Ця подія відбулася ще 6 грудня, коли країна відзначала День українського війська. Вона, властиво, саме й відбулася з нагоди цього свята. Свята без особливих святкувань та врочистостей. Хіба що з особливим, піднесеним настроєм, взаємними вітаннями. Попри те, що місто оговтувалося після чергових — якраз напередодні — «прильотів».

Агресор лютує, бо відчуває своє безсилля перед ЗСУ, перед їх мужністю і стійкістю, перед українським народом, отримуючи рішучу відсіч. А це, передовсім, несхитуща віра в перемогу над ворогом, котрий століттями не дає нам спокійно жити, хоч не раз упродовж нашої історії випробовував на собі міць українського духу, в основі якого — безмежна любов до Батьківщини. Прикладів багато. Згадаймо хоч би героїв Української повстанської армії, яку ворог не зумів перемогти. Нинішнє покоління українців остаточно здолає російський імперіалізм, назавжди покінчить з агресивним «рускім міром».

Попри підступний нічний ворожий напад, того — усе ж таки святкового — дня в Інституті Військово-Морських сил національного університету «Одеська морська академія» відбулася зустріч з ветеранами національно-визвольної боротьби та активістами ВГО «Братство ОУН-УПА ім. генерала Шухевича — Тараса Чупринки», котрі спеціально приїхали з Івано-Франківщини, щоби привітати зі святом та вручити нагороди кращим військово-службовцям ВМС.

За активну участь у процесах державотворення ювілейні медалі «80 років УПА» та відзнаки «За честь і звитягу» — за поданням Одеської станиці Братства ОУН-УПА та згідно з відповідними розпорядженнями голів івано-франківських обласної та міської рад — отримали капітан 2-го рангу Олексій Жданов, котрий у нерівному протистоянні з удвічі переважаючим російським фрегатом показав приклад військової майстерности і зберіг екіпаж, капітан 2-го рангу Тетяна Акініна, майор Олена Сімоненко, капітан 3-го рангу Тетяна Вискочил, старший лейтенант Олена Ільченко, капітан 2-го рангу Оксана Карпенко-Єрмоленко, капітан-лейтенант Василь Мороз, капітан 3-го рангу Василь Огаренко, капітан 2-го рангу Наталія Смиринська. Нагороди вручали ветеран героїчної УПА, голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА ім. генерала Шухевича — Романа Чупринки Богдан Борович і секретар Івано-Франківської міської ради Віктор Синишин.

Серед відзначених ювілейною медаллю «80 років УПА» також ветерани національно-визвольних змагань ОУН-УПА, жителі Одещини Юстина Михайлів-на Джуран-Плотиця, Ростислав Минович Гаврилюк, Антон Іванович Катрюк, Ганна Михайлівна Максим і Катерина Іванівна Шевчик. Такої ж нагороди удостоєні знані одеські історики Олександр Музичко та Володимир Полторак, капітан 1-го рангу у відставці, військовий референт Одеської станиці Братства ОУН-УПА Олександр Калініченко.

— У найтяжчих умовах боротьби з нацистською навалою, а відтак і з совєтською окупацією, нас провадила велика любов до України, тверда віра в її незалежне майбутнє, — сказав друг Богдан Борович, вітаючи нагороджених. — Ці святі почуття живились ідеями українського націоналізму, в основі якого — ті ж таки любов до свого, рідного, до всього питомо українського та щира повага до всіх інших народів. Сьогодні, коли ворог відверто намагається знищити нас як націю, як народ, ідеї націоналізму набувають дедалі ширшого розповсюдження в лавах наших захисників, якими пишаємось і в яких віримо так, як ми, вояки УПА, у найтяжчих умовах боротьби вірили, що ворог нас не здолає ніколи.

Від імені командування до присутніх звернувся заступник начальника Інституту ВМС капітан 1-го рангу Олександр Веретельников.

Роман КРАКАЛІЯ.

Від редакції. Серед нагороджених ювілейною медаллю «80 років УПА» і наш колега-«чорноморець», заслужений журналіст України Роман Кракалія. Вітаємо!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net