Переглядів: 613

«...хто у болі сміятися зміг!»

Журі Всеукраїнського літературного конкурсу імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!», заснованого Організацією українських націоналістів і Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги, визначило переможців 2022 року.

Як підкреслив голова журі, доктор філологічних наук, професор, літературознавець, історик літератури, лауреат Шевченківської премії Юрій Ковалів, цьогорічний конкурс відбувався за екстремальних обставин — російсько-української війни, коли Україна в мотивованому спротиві московському окупантові виборює право повноцінного суб’єкта свого буття. Тому в поданих на конкурс роботах «сконцентровано квінтесенцію волі нації, людського життя на межі, в напружених випробуваннях і стражданнях, означено віру в історичну справедливість».

Загалом на конкурс, який проводиться у п’яти номінаціях, було подано 283 роботи. Географія учасників, крім тимчасово окупованого Криму, охоплює всі регіони України, включаючи Луганську, Донецьку, Херсонську області. Найбільше робіт надійшло з Полтавщини (34), Дніпропетровщини, Київщини та Одещини (по 24).

Традиційно найбільше робіт (177) було подано на здобуття премії у номінації «Художні твори». Тут змагалися прозові та поетичні твори про події й учасників національно-визвольного руху, про волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у російсько-українській війні.

У номінації «Переклади поезій Олени Теліги і Олега Ольжича іноземними мовами» журі вибирало з-поміж 25 робіт, «Документально-публіцистичні твори» — 54, «Наукові роботи» — 11. У номінації «Буктрейлери» журі розглядало 16 коротких аматорських відеороликів, знятих за мотивами книг про визначних діячів національно-визвольного руху, зокрема ОУН й УПА.

Отже, лауреатами Всеукраїнського літературного конкурсу імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!» стали:

«Художні твори»: Андрій Кириченко. «Декалог» і Каріна Пшеничко. «Перемога буде наша. Неод-мінно!» (добірка новел) — І місце; Вероніка Пірко. «Михасик» (новела) — ІІ; Олена Гурченкова. «Вільним птахом» (оповідання) — ІІІ;

«Документально-публіцистичні твори»: Володимир Борисов. «Ми ще прийдемо у ваше життя…» (про антинацистське підпілля ОУН на Летичівщині в роки Другої світової війни») — І місце; Анастасія Буряк. «Шкіц-реквієм нетлінній пам’яті героя АТО-ООС Володимира Анатолійовича Шеляга» — ІІ, Людмила Козаченко. «Волонтер від Бога» — ІІІ;

«Дослідження на основі архівних джерел, відкриття невідомих історичних фактів про діяльність УВО, ОУН, УПА»: Андрій Дниш. «Фотій Мелешко та його драматичний етюд «Трьома шляхами» — І місце, Валентина Єгорова. «Волинь — твердиня українського духу» — ІІ, Анатолій Лекар «Семен Заболотний — борець за українську державність на Балтщині в добу Української революції» — ІІІ.

У номінаціях «Переклад поезій Олени Теліги і Олега Ольжича іноземними мовами» та «Буктрейлери» журі вирішило не визначати переможців, обмежившись заохочувальними відзнаками.

Оргкомітет конкурсу дякує усім учасникам за надіслані роботи. Разом наближаємо перемогу!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net