Переглядів: 1113

Якщо документ не відповідає формі...

Юристи БПД допомогли встановити факт смерті чоловіка-військовослужбовця, який обороняв Маріуполь.

Уже вісім місяців як в Україні оголошений воєнний стан і тривають активні бойові дії, внаслідок яких гинуть наші захисники і цивільне населення. Війна зачепила багатьох українців і принесла чимало горя в родини, чиї близькі загинули, боронячи Батьківщину.

Така біда прийшла і в сім’ю пані Тетяни. Її чоловік-військовослужбовець із грудня 2021 року брав участь у заходах із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в ООС у Донецькій та Луганській областях і 1 березня 2022-го загинув у Маріуполі під час кругової оборони міста.

«Мій чоловік загинув внаслідок вогнепального осколкового поранення під час обстрілу з боку противника. На підтвердження цього факту мені надіслали акт про настання смерті, затверджений командиром військової частини. З цим документом я звернулася до Подільського відділу державної реєстрації актів цивільного стану щодо реєстрації смерті мого чоловіка Наума. Але отримала відмову через відсутність підстав для державної реєстрації смерті та видачі свідоцтва про смерть, оскільки документи, надані мною, не відповідають вимогам статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», — розповіла пані Тетяна, звернувшись до Подільського бюро правової допомоги.

Встановлення факту смерті чоловіка їй необхідне для отримання свідоцтва про смерть й допомоги на поховання, для прийняття спадщини й оформлення родиною загиблого захисника відповідного статусу, а також інших пов’язаних з цим статусом пільг.

Для надання жінці правової допомоги бюро уповноважило юриста Сергія Морозова, який, ознайомившись з наявними у неї доказами, підготував відповідну заяву.

З’ясувавши зміст заявленої вимоги, вивчивши матеріали справи і врахувавши інтереси заявниці та відсутність заперечень з боку зацікавлених осіб, міськрайонний суд задовольнив вимоги пані Тетяни і встановив факт смерті її чоловіка при проведенні бойових дій.

«На жаль, війна приносить смерть у родини наших захисників, які гинуть під час виконання бойових завдань. А родичам, які на підтвердження факту загибелі своїх близьких надають документи не встановленої форми, видані не закладами охорони здоров’я або судово-медичної установи, органи РАЦС вимушені відмовляти у проведенні реєстрації смерті та видачі свідоцтва про смерть. Позаяк рідні позбавлені можливості отримати документ належної форми, то мусять звертатися із заявою до суду для встановлення факту смерті. Суд має право розглядати справу про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті», — прокоментував Сергій Морозов.

Як отримати безоплатну правову допомогу?

Зателефонувати до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні).

Номер для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка — за тарифами вашого оператора зв’язку).

Юристи працюють на лінії щодня: понеділок — п’ятниця з 08.00 до 19.00; субота, неділя — з 09.00 до 18.00.

Контактні дані бюро правової допомоги, офі-ційний сайт та інші сервіси: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net