№ 85-86 (22408-22409) четвер-субота 3-5 листопада 2022 року

Переглядів: 1186

Без гальм

Ще донедавна масштабну російську війну проти України закордонні та вітчизняні експерти намагалися розділити на етапи. Називали цей поділ фазами. Ніяких фаз уже нема. Йдеться про безперервну війну, спрямовану на знищення Української держави. Який сенс розмірковувати, чим закінчиться життя країни без електрики і водопостачання? Якщо продовжиться оборона в рамках продиктованих нам на Заході правил, то життя українських громадян у великих містах і селищах просто закінчиться.

Оборона має бути активною

Майже пів року наші патріоти повторювали на всі лади, що Україна ворога перемогла тому, що не дозволила себе завоювати за три дні або за три тижні. Так. Не дозволила. Думаю, український народ за допомогою союзників не дозволить знищити себе і за тридцять років. Але тільки за однієї умови — оборона повинна бути активною і не зобов’язана обмежувати себе у методах досягнення цілей. Ні в політичних методах, ні у військових, як зараз відбувається.

Переглядів: 1138

Голод як зброя

Заява Високого представника від імені ЄС щодо рішення росії призупинити свою участь у Чорноморській зерновій ініціативі ООН

Необґрунтоване рішення росії призупинити свою участь у Чорноморській зерновій ініціативі ООН перешкоджає експорту зерна, що є вкрай необхідним для вирішення глобальної продовольчої кризи.

Росія несе особисту відповідальність за глобальну кризу продовольчої безпеки, спричинену неспровокованою та неви-правданою загарбницькою війною проти України та блокадою українських морських портів.

Переглядів: 1167

Володимир ЄЛЬЧЕНКО: США не хочуть спалювати всі мости з росією

Москва продовжує шукати інструменти, щоби вплинути на позицію Заходу в питанні війни. У такий спосіб у росії, вочевидь, сподіваються всадити Україну за стіл переговорів або ж, принаймні, припинити поставки озброєння з боку наших партнерів. Ні енергетичний шантаж Європи, ні ставка на лояльних політиків поки що не дають кремлю результатів.

Чи зміниться це після виборів у США та з приходом нового прем’єра у Великобританії, чому деякі країни все ще займають досить стриману позицію щодо агресора — в інтерв’ю «РБК-Україна» (https://www.rbc.ua) розповів колишній постпред в ООН, екс-посол у США та в росії Володимир Єльченко.

Переглядів: 1270

Війна не вбила оптимізму

Наприкінці вересня соціологічна служба Центру Разумкова за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні провела опитування щодо оцінки громадянами ситуації в країні, довіри до соціальних інститутів, політико-ідеологічних орієнтацій наших співвітчизників в умовах російської агресії.

Дослідженням було охоплено 112 населених пунктів (57 міських та 55 сільських) на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Методом face-to-face було опитано 2021 респондента віком від 18 років. Похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%.

Переглядів: 1127

Залежалий… гвинтокрил

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливого зловживання службовим становищем посадовими особами Одеської митниці під час розпорядження залежалими вантажами (ч. 2 ст. 364 КК України).

Слідчими діями встановлено, що в зоні діяльності Одеської митниці перебувають 138 контейнерів із різною групою товарів, які знаходяться під митним контролем понад 180 днів і згідно з чинним законодавством повинні були взяті митницею на баланс для подальшого звернення такого майна у дохід держави. Однак жодних заходів з цього питання митниця не вживала.

Переглядів: 1141

З ексміліціонера — у ворожого агента

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури колишньому співробітникові одного з районних відділів міліції в Одесі повідомлено про підозру у державній зраді та незаконному поводженні з вибуховими речовинами і бойовими припасами (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України).

За даними слідства, ексміліціонер із квітня цього року, підтримуючи окупаційну політику країни-агресора, співпрацював із представниками спецслужб рф. Він збирав і передавав дані про місця дислокації та пересування військової техніки підрозділів ЗСУ, обстановку в портах Одеси, Чорноморська та на залізничному сполученні.

Переглядів: 1123

Якщо документ не відповідає формі...

Юристи БПД допомогли встановити факт смерті чоловіка-військовослужбовця, який обороняв Маріуполь.

Уже вісім місяців як в Україні оголошений воєнний стан і тривають активні бойові дії, внаслідок яких гинуть наші захисники і цивільне населення. Війна зачепила багатьох українців і принесла чимало горя в родини, чиї близькі загинули, боронячи Батьківщину.

Переглядів: 1144

Субсидії — через Пенсійний фонд

16 вересня Кабмін України ухвалив постанову №1041 «Про надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України».

Отже, рішенням уряду функцій адміністрування житлових субсидій та пільг поетапно передаються Пенсійному фонду.

Переглядів: 1091

Період навчання у страховому стажі

Згідно із Законом України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набув чинності з 01.01.2004 року, страховий стаж — це період, протягом якого людина підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески.

Періоди трудової діяльності зараховуються до страхового стажу при обчисленні пенсії до 01.01.2004 згідно із законом «Про пенсійне забезпечення», а після 01.01.2004 — Законом №1058-IV.

Переглядів: 1104

Витяг з електронної трудової книжки

Витяг з електронної трудової книжки (далі — ЕКТ) можна сформувати онлайн, скориставшись вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для замовлення такого електронного документа потрібно:

Переглядів: 1517

Мародерство в Україні як стимул «росію защіщать»

Щоб оцінити всю облудність словесних маніфестацій вождя ворогів, досить оглянутись на вже вчинене ним зло — тисячі і тисячі загиблих, горе батьків і дітей, рідних і близьких. Перед очами всього світу — руїни підприємств, комунікацій та інфраструктури, житла, лікарень, шкіл, дитячих садочків, знівечені лани, навколишня природа. А воно все несе й несе свою словесну бридню…

Артур Шопенгауер вважав, що причиною всякої війни є жадоба грабунку. Це не стосується оборонних війн, оскільки оборонна війна є ніщо інше, як вимушений захист від озброєних бандитів. Так вважав Вольтер. Тільки нелюдь або той, хто охоплений божевільним марнославством, міг би — якщо він хоч раз бачив жахи війни — заперечувати, що розпочата чи ведена без цілковитої необхідності війна є найбільшим і непростимим злочином на Землі.

Переглядів: 1262

Пиріжки і честь

Це був один із звичних робочих днів у відділенні військового госпіталю. Зала приймального відділення гуділа від вихору емоційних перемовин медсестер, баритону начальника, який у телефонній бесіді активно пояснював співрозмовникові суть необхідної операції, та нескінченного руху допитливих пацієнтів.

Я оглянула чергового хворого і, віддавши йому набір довгоочікуваних медичних записів, кинула погляд на робочий горизонт: чисто. Жодні допитливі очі, у яких читається «Дозвольте дізнатися?», не шукали людину у білому халаті. Всіх хворих було проконсультовано, і вони терпляче чекали заповітних папірців від інших лікарів. Не гаючи часу, я дістала із кишені телефон і поринула в цифровий океан інформації. Варто сказати, що то були дні, коли Україна спочатку раділа звільненню багатостраждального Ізюма, а потім здригалася від новин про знайдені останні пристанища тамтешнього населення. Стрічка новин у телефоні, на жаль, майоріла саме тими фотографіями з дерев’яними хрестами посеред густих крон мовчазної хвої.

Переглядів: 1251

Урок української

9  листопада — День української писемності та мови

Урок української мови на курсах. Слухачі різного віку, різних професій, з різним рівнем володіння мовою. Олена Петрівна не втомлюється повторювати про повноголосся української мови, в якій панує фонетичний принцип. Слухачі — дорослі люди — вже не соромляться, як на перших заняттях, помилятися й повторювати слова, чітко вимовляючи «І», «Є», «Ї».

Вдома вони мали виписати вислів про мову відомої людини. Велично звучать слова Тараса Шевченка: «Ну що б, здавалося, слова… / Слова та голос — більш нічого. / А серце б’ється — ожива, / Як їх почує!.. Знать, од Бога / І голос той, і ті слова / Ідуть меж люди!». Прочитав їх сивочолий інженер порту. Всі притихли, замислились. Молода жінка, хвилюючись, порушила тишу:

— Ми читаємо в Біблії: «Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було — Бог».

Переглядів: 1230

Наше вікно у світ

Наша мова — невичерпне джерело для творчості й натхнення, можливості якого приголомшують. Зберігаючи у собі досвід та історію народу, вона водночас неймовірно гнучка і відкрита до змін.

Мова — це не просто слова, що зберігаються в запилених словниках, і не довільний набір значень. Це, передусім, спосіб мислення й відображення дійсності. Мова — наше вікно у світ. Через мову ми здатні усвідомлювати себе і все, що навколо нас. Від самого народження ми починаємо малювати свою картину буття через материнські колискові. І хоча малюємо її по-різному, інструмент зображення у нас спільний.

Переглядів: 1140

Євромандри кінофесту «ОКО»

У вересні у Болграді мав відбутися мій улюблений, уже третій, міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО». Та через широкомасштабне вторгненням росії його проведення опинилося під питанням. І все ж вихід знайдено: фестиваль пройде за кордоном.

Отже, 13-18 листопада наше «ОКО» у рамках CamerimageFestival прийматиме середньовічне польське місто Торунь.

Переглядів: 1242

Екологічна бомба для Одещини

Російські загарбники не бережуть ні людське життя, ні природу. На початку го-строї фази війни на Одещині панувала нічим не пояснена впевненість, що тут ворог шкодити не буде. Однак дуже скоро ця сліпа віра зникла. Росія не тільки забирає життя мирних людей, нищить інфраструктуру, а й закладає екологічну бомбу на кілька поколінь уперед.

Наслідки відчують на собі мешканці всієї Європи та планети, адже Одесу з ними пов’язує Чорне море, міграційні шляхи птахів та спільне повітря, яким ми дихаємо. Про наслідки війни для екології Одещини — у матеріалі від «Еко.Району» (Район.in.ua).

Переглядів: 1147

Порятунок у темряві

Часті перебої електропостачання навчили українців мати вдома запас найнеобхіднішого. До цього списку однозначно входять свічки, яких зараз досить широкий вибір.

Як обрати якісні свічки, що горітимуть довго та не коштуватимуть усіх грошей світу, розповіли в Центрі стратегічних комунікацій.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net