Переглядів: 936

Не хвороба, а симптом

Про що сигналізує тривалий кашель?

Кашель — це завжди неприємно. А якщо він довгий час не минає, то ще й тривожно.

Це точно просто кашель? Чи, може, вже ознака того, що моя застуда перетворилася на?..  А тут уже все залежить від рівня вашої фантазії та глибини гугл-пошуку. Маючи тривалий кашель, можна встановити собі купу діагнозів: від лонг-ковіду до раку легенів. Та чи завжди тривалий кашель — це страшно?

Важливо зрозуміти, що кашель — це не хвороба. Це симптом, який допомагає нам позбутися чогось, чого в нашому організмі бути не повинно. Ми відкашлюємо слиз, де можуть міститися збудники хвороб, викашлюємо пил, чужорідні предмети тощо. Але буває й так, що кашель затягується. У багатьох випадках це зовсім не означає, що ви захворіли на щось страшне.

Найчастіше кашель просто триває після вже перенесеної вірусної інфекції. Іноді він може не проходити і впродовж трьох – восьми  тижнів, але зазвичай усе ж таки минає самостійно й без лікування.

Але якщо ви кашляєте вже понад вісім тижнів і краще не стає — це точно причина звернутися до лікаря/ки, на чому наголошує Національна служба здоров’я Великої Британії.

«Яскравий приклад кашлю після вірусної інфекції — це коронавірус, — пояснює фтизіатриня та пульмонологиня Марина Корчинська. — Близько 50%  тих, хто перехворів, можуть кашляти орієнтовно рік і більше».

Лікарка наголошує: дуже важливо уважно ставитися до проявів, які вказують на те, що кашель може бути симптомом небезпечного захворювання. А саме: кашель у динаміці стає інтенсивнішим; мокротиння змінилося, у ньому з’явився гній чи навіть кров; кількість мокротиння збільшилася; відчуття стиснення у грудях.

Зверніть також увагу на симптоми, які супроводжують кашель: лихоманка; утруднене дихання; свистяче дихання; втрата ваги; сильна втома; пітливість по ночах тощо.

«Часто причиною тривалого кашлю є синдром постназального затікання або ж рефлюкс езофагіт. Це ситуація, коли частина вмісту шлунку потрапляє в стравохід, ротоглотку чи дихальні шляхи», — каже лікарка і застерігає  не призначати собі самостійно ані ліків, ані діагностики. «Самодіагностика у вигляді мультиспіральної комп’ютерної томографії не додасть пацієнтові чи пацієнтці розуміння кашлю, а тому варто проконсультуватися з фахівцем/чинею, перш ніж отримати опромінення та витратити кошти. Часто зустрічаю діагностику кашлю по Google й самопризначення собі досліджень. Не треба так».

Причиною кашлю  може бути і наша психіка. Такий кашель називають психогенним. Він часто виникає саме в дітей. Хоча цей кашель  буває доволі гучним, він магічним чином минає, коли дитина спить або відвертає увагу на щось. Для лікування цього типу кашлю може знадобитися участь психотерапевта/ки чи психіатра/ині.

Звичайно, тривалий кашель може бути й ознакою туберкульозу. Але фтизіатриня наголошує: якщо є туберкульоз гортані, трахеї чи бронхів, то кашель настільки надокучливий і стійкий до будь-яких препаратів проти нього, що пацієнти досить швидко звертаються по допомогу. «А от решта легеневих форм туберкульозу може протікати взагалі без кашлю. Тому кашель не є типовим симптомом туберкульозу», — каже лікарка.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net