Переглядів: 752

Сила духовного слова

Нинішній жовтень позначений для Одеси відвідинами патріархів двох най-більших релігійних конфесій — Православної церкви України і Греко-католицької церкви України.

Із насиченою духовною і благодійною місією 7—8 жовтня у нашому місті перебував предстоятель помісної Української православної церкви, митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Під час зустрічі з керівниками місцевої влади, в якій взяв участь також єпископ Одеський і Балтський Афанасій, йшлося, зокрема, про міжконфесійні взаємовідносини та відновлення цивільної інфраструктури, зруйнованої в результаті ракетних ударів російських загарбників. У контексті цього блаженнійший розповів про діяльність Митрополичого фонду, соціальні ініціативи ПЦУ і закликав до консолідації зусиль задля перемоги України. Серед іншого відбулася презентація проєкту кафедрального собору Одеської єпархії.

Під час свого перебування на Одещині митрополит Епіфаній провів зустріч з волонтерами.

«Є багато видів благодійності — кожен допомагає в міру своїх сил, можливостей і талантів. Праця волонтерів не очікує винагород чи схвалень, але вона завжди там, де потрібна: організувати допомогу потерпілим від ракетних обстрілів, підтримати внутрішньо переміщених осіб, зібрати, доправити і роздати гуманітарну допомогу, знайти ліки чи необхідні медикаменти для поранених захисників, відправити обладнання, одяг чи їжу на фронт, знайти міжнародних донорів та партнерів… Потреб під час війни — не злічити. Але кожен вносить свою лепту, і вона є особливо цінною для Господа, бо допомагає ближнім. Коли нас багато і ми єдині у своїй меті та благих прагненнях — разом ми можемо творити чудеса», — наголосив предстоятель ПЦУ.

У суботу, 8 жовтня, митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив божественну літургію у кафедральному храмі Різдва Христового в Одесі.  Під час відправи блаженнійший возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці. Також лунали молитовні прохання за вої-нів, які захищають Україну, за владу і наш народ.

Наприкінці літургії предстоятель єдиної помісної Української православної церкви подарував владиці Афанасію панагію, а секретареві єпархії Теодору — іменний хрест предстоятеля, а також відзначив військовослужбовців та меценатів високими церковними нагородами.

До вірних він звернувся з таким першосвятительським словом: «Зараз ми бачимо справжній геноцид українського народу. Дехто не вірив, що це насправді геноцид, доки не побачив біля Києва, у Бучі, страшні катування, вбивства мирних мешканців, жінок, дітей, які ні в чому не завинили. Яка військова доцільність вбивати мирне населення?.. А зараз, коли наші ЗСУ звільняють окуповані території, то виявляють, що подібне відбувається системно майже в усіх захоплених росіянами населених пунктах. Ми це бачимо в Ізюмі, багатьох селах на Харківщині, і ще, на жаль, побачимо не один раз, допоки не звільнимо від окупантів останній клаптик нашої землі… Вони прийшли для того, щоби знищити нас як окремий народ. Але вони не очікували, що ми самоорганізуємося і дамо відсіч. Ніхто не вірив, але ми довели, що боротимемося до кінця, відстоюючи своє, захищаючи свою до-мівку — Україну».

Предстоятель наголосив: як би важко не було, але ми не маємо права опускати рук, бо тоді ворог нас захопить, і потім буде набагато більше жертв, ніж будь-хто про це думає.

«Незважаючи на те, що ворог злий, підступний і щодня тероризує нас новітньою зброєю, намагаючись чинити якомога більше зла і руйнацій, наші захисники звитяжно боронять нашу Україну і дають відсіч. Ми молимося за них, намагаємося підтримати їх не лише морально, духовно, але й матеріально. Кожен із наших священнослужителів став або волонтером, який збирає гуманітарну допомогу, або капеланом, який духовно опікується нашими воїнами. Тому ми повинні не втрачати надію і з вірою в перемогу разом, підтримуючи одне одного, рухатись уперед, досягаючи благословенних успіхів», — підсумував предстоятель ПЦУ.

Після завершення богослужіння блаженнійший митрополит Епіфаній перед «Стіною пам’яті полеглих за Україну», що біля кафедрального храму Різдва Христового, підніс молитви до Бога за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів, а також поспілкувався з представниками місцевих ЗМІ.

За матеріалами пресслужби ПЦУ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua