№ 77-78 (22400-22401) четвер-субота 6-8 жовтня 2022 року

Переглядів: 1271

Наш народ надихає весь світ

Звернення Президента Володимира Зеленського від 4 жовтня

Бажаю здоров’я, шановні українці!

Сьогодні у нас є хороші новини і з передової, і з дипломатичного фронту.

Перше: українська армія здійснює на півдні нашої країни доволі швидкий і потужний рух у межах поточної оборонної операції. Від російського псевдореферендуму звільнено вже десятки населених пунктів лише за цей тиждень. Це на Херсонщині, Харківщині, Луганщині й Донеччині разом.

Переглядів: 1223

Якби не війна...

До «приєднання» чотирьох українських областей до росії більшість українських і західних коментаторів ставиться недостатньо серйозно і схильна називати те, що відбувається, цирком або клоунадою. Зізнаюся, ці події, починаючи з проведення «референдумів» на окупованих рф територіях, хотілося висміяти і забути. А замість огляду помістити на газетній шпальті наказ генерального директора АТ «Укрпошта» Ігоря Смілянського про визнання території московського кремля власністю тієї ж «Укрпошти». Але йде війна, а під час війни — не до жартів.

Ворога небезпечно недооцінювати

Вважати ворога ідіотом зручно тому, що в ідіота не може бути реальної мети. Частина наших політиків і військових переконана, що, віддаючи наказ про масштабне вторгнення російських військ в Україну, путін не мав це за реальну мету, а йшов на повідку емоцій, фактично підсвідомої ненависті до колективного Заходу і «бандерівців», яких Захід використовує, щоб принизити або знищити росію.

Переглядів: 1101

Вступ до НАТО: українці — «за»

Якби найближчим часом в Україні відбувся референдум щодо вступу нашої держави до НАТО, то «за» проголосували б 83% наших співвітчизників. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

Як зауважують соціологи, підтримка вступу до НАТО нині є найвищою за всю історію спостережень. Так-от, якби референдум відбувся тепер, то ініціативу про вступ України до Північноатлантичного альянсу підтримали б 83% респондентів, проти — 4%, не проголосували б 9%. До речі, буквально у червні відсоток прихильників був на рівні 76%. Отож приріст симпатиків світового безпекового блоку відчутний.

Переглядів: 1008

«Православний шахідизм» і неоязичницька теологія війни московського патріарха Кіріла

У своїй новій антиєвангельській «теології війни» московський патріарх Кіріл Гундяєв щоразу по-новому «пробиває дно». Хоча здається, що нижче вже нікуди, але за останні півроку на кожній новій проповіді цей «жрець язичницького бога війни» вражає новими й новими перлами свого скочування в язичництво чи навіть сатанізм.

Ось і цього разу, виправдовуючи мобілізацію в росії на війну проти України та українського народу, московський патріарх озвучив антихристиянські тези, які з точки зору православної теології підпадають під поняття «єресь».

Переглядів: 1085

Мова єднання і спротиву

Із 29 вересня в Одесі стартувала фінальна частина XXIII всеукраїнського конкурсу «Українська мова — мова єднання». Свої роботи на нього надіслали понад 360 авторів з усієї країни.

— Цього року ми проводимо конкурс уже в двадцять третє, — зауважив голова Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін. — Й у воєнний час це особливо важливо, бо нині українська мова є не тільки мовою єднання, а й мовою спротиву, мовою боротьби. Нам надіслали добірки віршів «Сто днів війни», цикли статей, книги, де відображено біль та готовність до звитяги. У номінації «Первоцвіт» ми відзначили вірші та малюнки дітей про війну. Кращі з надісланих творів лягають в основу імпровізованої книгозбірні, яку формуємо на базі нашої організації НСЖУ. За 23 роки уже зібралося понад дві тисячі рідкісних видань, які є своєрідним літописом нашої країни. Цьогоріч, попри всі виклики і труднощі, ми вистояли та продовжили роботу.

Переглядів: 1114

Вадим СУХАРЕВСЬКИЙ: «Для українців це війна за правду»

13 квітня 2014 року Вадим Сухаревський, тоді ще старший лейтенант, віддав перший у російсько-українській війні наказ відкрити вогонь по російських бойовиках. Із 2014-го для нього боротьба не припинялася ні на мить. Тепер полковник Сухаревський, який командує 59-ю окремою мотопіхотною бригадою ім. Якова Гандзюка, продовжує її на південному напрямку. «Ми не зупинимося, доки не відновимо наші кордони, не звільнимо наші землі і не повернемо людей з гнітючого полону», — каже Герой України, легендарний командир «Борсук».

— Я, як, напевно, багато хто, до кінця не вірив, що буде повномасштабне вторгнення. Втім, не можна сказати, що ми не були готові. Було вжито усіх заходів для організації бойової роботи підрозділів.

Переглядів: 1143

Пам’ятатимемо довіку

Кожен воїн, який віддав життя за Україну, заслуговує на добру пам’ять і почесне місце у Пантеоні Слави, що має постати спершу в серці кожного українця.

6 жовтня — сороковини з дня загибелі командира інженерно-саперного взводу гірсько-штурмового батальйону Василя Васильовича Гаврилова (1984—2022), який правдою та волею стояв за нашу Україну.

Переглядів: 1086

Гостинне місто для новонароджених

Найвищою людською цінністю є життя. Право людини на життя — це одне з найважливіших і найвагоміших прав, яке сприяє здійсненню всіх інших прав і свобод. Це право не може оновлюватися чи відбиратися. Тому захист прав на життя належить до найцінніших пріоритетів людської цивілізації.

Але під час війни саме ця цінність опиняється під ударом. А найбільш беззахисними є діти. За офіційними даними, на початок другої декади вересня цього року в Україні через війну постраждали 1133 дитини, з них 384 загинули і ще 749 зазнали поранень. Українська влада неодноразово повідомляла про факти примусової депортації українців, у тому числі дітей без батьків, до росії. Загарбники депортували понад два мільйони жителів тимчасово окупованих територій України, серед яких кілька сотень тисяч дітей. Діти — це генофонд нашої країни, її майбутнє, тому цей злочин не має терміну давності.

Переглядів: 1112

«Планета довгожителів» не сходить з орбіти

Непроста це справа — проводити фестивалі під час війни, та ще й для такої непростої — маломобільної — цільової аудиторії. Але напередодні Всесвітнього дня людей поважного віку (1 жовтня) дев’ятий фестиваль «Планета довгожителів» таки відбувся, попри не дуже сприятливі умови. І видався одним із найщиросердніших, бо за постійної тривоги кожен день життя відчувається особливим...

Напередодні фестивалю його організаторка — громадська організація «ІТ-бабусі» — провела п’ять тренінгів з правової освіти, які у різних районах міста відвідали 106 пенсіонерів. Упродовж тижня мешканців «Планети довгожителів» запрошували до театрів, вони долучалися до читок сучасних п’єс...

Переглядів: 1001

З аналогіями і без них

Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. Василя Василька показав дещо оновлену виставу «Серце навпіл», створену за новелами Марії Матіос. Авторка, відома українська письменниця, внесла деякі незначні корективи, й інсценізація заграла яскравішими барвами.

Вистава-одкровення… Так назвали автори свій твір. Філософське поняття, яке надає широкий спектр почуттів, а передовсім — цілковиту взаємну відкритість акторів і глядачів…

Переглядів: 1147

Без шансу на байдужість

3 жовтня відзначила своє 65-річчя Люко Дашвар — культова українська письменниця, журналістка та сценаристка, лауреатка низки престижних літературних премій («Коронація слова», «Книга року ВВС» тощо) та володарка численних нагород, у тому числі «Золотий письменник України» (2012). Справжнє її ім’я — Ірина Чернова.

Книги Люко Дашвар — неоднозначні, захоплюючі та динамічні життєві історії, котрі вражають, а інколи й шокують своєю реалістичністю. Саме завдяки роботі в журналістиці письменниця відкрила для себе багато нового, познайомилася з долями найрізноманітніших людей. Прототипи її літературних героїв та сюжетів здебільшого побачені чи почуті особисто. В одному з інтерв’ю вона зазначила: «Життя кожної людини — легенда. Навкруги — тисячі захоплюючих історій. Головне — розповісти їх цікаво».

Переглядів: 1194

Сіроманці

Вовчик-братик, сірий гість, сіроманець…

Вовки фігурують у цілій низці казок більшості народів світу. Їм відведені ключові ролі у міфах та легендах багатьох етносів. Згідно з дослідженнями, що спираються на наскельні малюнки, знайдені фігурки з глини, прикраси з кісток, зубів тощо, вовки були тотемними тваринами племен, які колись населяли і територію нашої держави.

У слов’янській міфології, скажімо, Хорс — бог сонця і місячного світла — був заступником вовків і сам міг перетворюватися на білого вовка.

Переглядів: 1068

Готуючись до мирної весни

Упродовж осені ДТЕК «Одеські електромережі» встановить у нашій області щонайменше 30 лелечих гнізд на електричних опорах у рамках еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки.

Щоб привернути увагу суспільства до захисту лелек та збереження довкілля, компанія, уже традиційно, долучатиме до цієї ініціативи лідерів думок та небайдужих жителів Одещини. Зауважимо, що проєкт #Лелеченьки відповідає Цілям сталого розвитку ООН (№15 «Захист екосистем суші»).

Переглядів: 1061

Серцевий напад

Серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті в усьому світі. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2019 році від них померло 17,9 мільйона людей, що становить 32% усіх смертей на планеті. Із цих смертей 85% були спричинені інфарктом та інсультом.

Що робити, щоб запобігти розвитку серцево-судинних хвороб (зокрема інфаркту), як розпізнати серцевий напад та зменшити ризик повторного? Про це — у публікації до Всесвітнього дня серця, що відзначався 29 вересня.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net