Переглядів: 1106

Повернення місії

Уперше від початку повномасштабної російської агресії в Одесі відновило свою роботу Регіональне представництво Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС).

Повернення місії — важливий політичний сигнал того, що, попри війну, наші європейські друзі продовжують працювати в Україні, зокрема й в Одесі, допомагаючи налагоджувати різновекторні партнерські контакти.

Як розповів журналістам в.о. голови КМЄС Фредрік Весслау (на знімку), з огляду на нинішню ситуацію, представництво місії в Одесі розширило напрямки своєї діяльності. Це, зокрема, допомога у взаємодії поліції та громади, належне врядування, інтеграція управління кордонами, митні питання, взаємодія з прокуратурою.

З початком війни, зауважив він, КМЄС переорієнтувала діяльність і спрямувала зусилля на надання необхідної підтримки правоохоронним органам задля підвищення їхньої спроможності в протистоянні з російським агресором. Досвідчені міжнародні експерти допомагатимуть українським правоохоронцям у документуванні та розслідуванні воєнних злочинів. А їх, цих злочинів, за даними Офісу Генерального прокурора України, уже зафіксовано близько 30 тисяч.

Місія забезпечуватиме тісне співробітництво з Міжнародним кримінальним судом та Євроюстом. Фахівці надаватимуть органам влади нашої держави стратегічні рекомендації, проводитимуть навчання з відповідних питань. Уже сьогодні для українських правоохоронців організовані тренінги та навчання зі збирання доказів і матеріалів, з європейського права. На придбання необхідного обладнання для проведення розслідувань військових злочинів виділено два мільйони євро, розповів Фредрік Весслау.

Працівники місії сприятимуть також експорту української сільськогосподарської продукції через порти Одещини у рамках плану дій ЄС «Шляхи солідарності».

У рамках місії по всій території України працює потужна команда експертів і радників, які мають практичний досвід роботи у різних сферах.

— Один із важливих напрямків роботи КМЄС — взаємодія між правоохоронними органами та громадянським суспільством. Такий діалог є дуже важливим, зважаючи на війну. Ми продовжуватимемо надавати різні види допомоги, бо Україна зараз захищає не лише власну країну, а й європейські цінності, — наголосив очільник місії.

Серед питань, якими опікується місія, — переміщеня українських біженців у країни ЄС та доставка гуманітарної допомоги в Україну.

Нагадаємо, що влітку наша країна отримала статус кандидата в ЄС, тож потрібно використовувати цей шанс і час для просування реформ і руху вперед. Місія ЄС допомагатиме правоохоронним органам наблизити їх стандарти до європейських, щоб Україна якомога швидше стала повноцінним членом Євросоюзу.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com