Переглядів: 912

Диво, підслухане серцем

Попри страшну війну, котра щодень нагадує про себе то виттям сирен, то вибухами, а то і тим, і тим вкупі; посеред спекотного літа — без моря, котре через ворожі загрози під забороною; посеред новин, що крають душу, та емоційних сплесків, які часом нагадують розбурхане море, — посеред усього цього, що впало на наші голови, зненацька перед очима — широчінь вікна у прекрасний світ, у радість, в задивування: яскрава, щедра художня виставка талановитого подружжя — Лариси Субангулової та Вадима Рудого.

Кожна виставка — свято. А ця — особлива: після початку війни чи не перша.

— Дуже тепла, хороша, ніжна виставка. Можна подивитись, розслабитись, отримати задоволення. Це роботи Вадима, який нібито не є живописцем, але майстерністю дасть фори багатьом, це потрясна кераміка Лариси… Все таке радісне, щире. Виставка зворушливо тепла…

Це — зі вступного слова Володимира Сакалюка (за традицією, що склалась, виставку в галереї НСХУ відкриває хтось із членів правління), який побажав мистцям нових творчих успіхів, з усміхом докинувши насамкінець: «Оплачуваних». Що є вельми суттєвим, особливо в наш час.

— Дуже приємно відновлювати виставкове життя, відкривати виставку, — підкреслила мистецтвознавець Анна Носенко. — В часі війни художники продовжують творити. Виставка яскрава, життєрадісна, світла. Що тут об’єднує цей сонячний живопис і чудову кераміку, то це відчуття легкості. Ця легкість поєднується подеколи з іронією, подеколи — із самоіронією. І кожен себе відчуває у душевній близькості. Усі згадуєм із задоволенням таке сонячне, яскраве, тепле море, якого зараз дуже невистачає і на яке ми можемо дивитися тільки здалеку, а тут ми майже на дотик відчуваємо це тепло. Я дуже вдячна за цю виставку, ви молодці, що ділитеся з глядачами. Вітаю з чудовими творами. Бажаю не втрачати оптимізму, бажаю всім творити.

На цих роботах стільки світла, що, розглядаючи їх, почуваєшся посеред яскравого сонячного дня в розповні одеського літа. Вони ще більше підсилюють нашу тугу за спілкуванням,

обіймами з цим прекрасним морем. А воно на картинах Вадима Рудого ще й романтичне, особливе. Роботи художника настроєві, його палітра яскрава, він прагне зберегти отой настрій і ті почуття, що володіли ним у ті хвилини, мінливість відтінків, оті сонячні блискітки морської поверхні. Можна довго розглядати ці роботи, згадувати інших мистців, котрі писали море. Ви реально відчуваєте цю теплінь, і доторки вітерця, що кружеляє над морем та, залітаючи на берег, висушує щось там порозвішуване. І це дівча з котом, що, обціловане морем, засмагає наголяса, і соняхи, і місяць, що скибкою кавуна завис угорі, — все це виписане з любов’ю, нам хочеться туди, подалі від людського гамору, від людського стовписька. Все це живописне, захоплююче і просто красиве. Бо малярство передовсім — краса.

Приваблюють керамічні твори. Вони дивовижні, авторська фантазія видається невичерпною, ці міфічні істоти можна довго розглядати. Наприклад, оце страховидне створіння з морських глибин зовсім не лиховісне, воно віддалено нагадує оту велетенську рибину, котра заковтнула біблійного пророка Йону, бо не послухався Господа, а потім випустила.

Художники слухають своє серце, а це майже те саме, і тоді стається диво. Як-от на цій виставці, де все просто захоплює, і мимоволі забуваєш, що море — ось воно, за вікном. Від цих робіт струменить тепло, ми відчуваємо його і не можемо відійти, все повертаючись до тієї чи іншої.

— Роботи різні — давніші й нові, є експериментальні, — сказав ще на початку не надто го-віркий автор. — Бабахнуло 65, ну й от…

Художник, мистець – завжди експериментатор. Без цього нема творчости, нема емоцій, що їх збуджує краса. А значить: нема мистецтва. Виставка на Торговій, 2 підтверджує це у всьому обсязі.

Роман КРАКАЛІЯ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net