Переглядів: 594

Життєве кредо професора Гончарука

Є люди-спостерігачі, а є борці за правду, за справедливість, за людяність. Саме таким є відомий вчений-історик, професор Григорій Іванович Гончарук. Такі люди не поступаються своїми принципами, навіть якщо це загрожує їхній кар’єрі, благополуччю.

Багаторічний завідувач кафедри історії та етнографії Одеського національного політехнічного університету, доктор історичних наук, заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України, почесний краєзнавець Григорій Гончарук нещодавно видав десяту книгу із серії «Мемуари професора» під назвою «Чиновники, припиніть ганьбити державу» (Одеса, «Екологія», 2022, 101 с.). Ця книжка є продовженням попереднього видання «Їм не подам руки», у якому йшлося про запеклу боротьбу маленького колективу кафедри історії та етнографії України ОНПУ з керівництвом вишу за збереження предмета її діяльності і забезпечення нормальних умов праці. Завдяки виданням Г. Гончарука про ситуацію у названому виші довідалися у Міністерстві освіти, керівництво держави, широкий читацький загал.

Починаючи із 1990-х я мав честь бути присутнім на презентаціях багатьох книжок Григорія Івановича, на організованих ним наукових конференціях, присвячених історії Народного руху України, творчих зустрічах з ним і завжди знаходив для себе щось нове, що сягає в глибини минувшини нашого державотворення і малознані сторінки відновлення української незалежності. Особливо цікавою є серія «Мемуари професора», яку часом, дещо перефразую класика, важко читати без валідолу.

У ці ж дні вийшла друком і четверта книга із серії «Газетні сюжети» — «Г.І. Гончарук і ті, хто про нього» (Одеса, «Екологія», 2022, 170 с.), в якій зібрані переважно газетні статті Григорія Гончарука та відгуки на ці публікації інших авторів, рецензії на видання професора за останні п’ять років. Представлені в ній матеріали вчених, журналістів, письменників акцентують увагу на здобутках історика, рисах його характеру.

Григорій Гончарук часто друкується в газетах «Вечерняя Одесса», «Прес-кур’єр», «Чорноморські новини» та інших. Його матеріали завжди випромінюють любов до України, її історії, мови, традицій, звичаїв, виховують справжніх патріотів, що особливо важливо в нинішній час боротьби проти агресора.

Зовсім скоро, 9 серпня, професор Гончарук відзначатиме знаменний юві-лей — 85-ліття. До цієї дати Григорій Іванови обіцяє порадувати своїх друзів й однодумців іще однією новинкою — довідником «Бібліографічна пам’ять», яку готує з допомогою фахівців Одеської наукової бібліотеки.

В арсеналі професора Гончарука десятки книг, сотні наукових праць. А ще — велика когорта вихованців,  частина з яких захистила кандидатські і докторські дисертації. Перелік його звань і титулів займає не одну сторінку друкованого тексту, тож не називатиму всіх, а тільки згадаю, що ім’я Григорія Гончарука внесене до книги «Золотий фонд нації».

Разом із дружиною, вчителькою математики, виховали двох синів — докторів наук, професорів.

А найголовніше, на мій погляд те, що, пройшовши через всі життєві випробування, він залишається Людиною з великої літери. З роси і з води вам, дорогий друже!

Володимир ПАВЛІЧЕНКО,
заступник голови Одеської обласної Ради миру,
член Національної спілки журналістів України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua