Переглядів: 971

Мати за честь

Ніколи не думав-не гадав, що зі мною трапиться така транспортна, а ширше — моральна, історія.

Було це 18 червня, у суботу. Ввечері повертався я із садівничого кооперативу «Світанок» в Одесу. О 19.45 вийшов на автотрасу, якою тутешні мешканці й дачники дістаються до зупинки «Марсельська», що на житломасиві Котовського (це ж треба — і досі не позбулися в назві імені цієї оді-озної особи!). За 15—20 хвилин завиднілася маршрутка. Звісно, зрадів, та, як виявилося, марно:  пробігла повз мене на високій швидкості. Щоправда, водій жестом показав, що позаду йде інша, а сам помчав геть порожній.

Знову довелося чекати десь 15—20 хвилин. На жаль, історія повторилася: і наступна маршрутка промчала, не зупинившись. Водій також лише устиг ощасливити жестом: мовляв, чекайте. Як і попередній, поїхав упорожні.

Чекаю ще. А на годиннику — за 15 хвилин де-в’ята. Та ось і «радість» показалася — вже третя маршрутка. Пізнавши манери тутешніх шоферів-штукарів, я вийшов на середину траси навстріч авто, розставивши руки з торбами на боки. Маршрутка притишила хід, обережно об’їхала мене і зупинилася. Зраділо підбігаю, та водій раптом дає газу і втікає, вже без жестикулювання. Я зрозумів, що за кермом була недобра, непорядна людина. Встиг хіба що запримітити й записати номерні цифри маршрутки: 27-85. І було це о 20.50. Хочу, щоб керівники автогосподарства «Північавтотранс» розібралися з «героями» того суботнього вечора…

Та найцікавіше сталося потім. Коли й жодне авто приватників, які поверталися з відпочивальниками до Одеси, не зупинилося, раптом біля мене пригальмував військовий всюдихід. Два підполковники — Максим та Слава («Як «Слава Україні!», — уточнив своє ім’я другий з офіцерів). Уже пізніше, коли роззнайомилися більше і я почув від них, що мають за честь допомогти літній людині, ту фразу Слави я дещо підкорегував, сказавши: «Це ви – слава України!».

Довезли мене до помешкання, що на масиві Селекційного інституту. Про платню після відданої по-військовому честі не могло бути й мови. Я від щирого серця побажав їм дістатися до місця служби і після Перемоги над злочинними «братами» із рф повернутися живими-здоровими додому.

Віриться, що таких і Бог береже. Вони ж — справжні ангели!

Володимир КРИЖАНІВСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua