Переглядів: 1301

У когорті найдостойніших

Європейська Комісія та «Європа Ностра» оголосили переможців премії European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2022 року, що фінансується програмою ЄС «Креативна Європа».

Цьогоріч, повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні, відзначено 30 видатних досягнень у галузі культурної спадщини із 18 європейських країн у п’яти категоріях.

Коментуючи цю подію, єврокомісарка з інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габріель зазначила: «Я щиро вітаю усіх переможців премії European HeritageAwards / Europa Nostra Awards за виняткову якість їхньої роботи та відкритість до інновацій. 2022 рік є особливим, оскільки ми святкуємо 20-ліття премії ЄС з культурної спадщини, що стала найвизначнішою нагородою для європейської спільноти у цій царині. Багато з відзначених ініціатив демонструють величезний інтерес та залучення молоді до нашої культурної спадщини, історії та культурної самобутності, що дуже актуально в Європейський рік молоді. Особливо визнаємо двох українських лауреатів. «Креативна Європа», яка співфінансує нагороди, виступає за сприяння культурі та творчості в побудові інклюзивних і згуртованих суспільств, заснованих на основних європейських цінностях».

У свою чергу виконавчий директор «Європи Ностри» проф. др. Герман Парцінгер наголосив: «Цьогорічні лауреати премії є яскравими прикладами того, як наша спадщина знову пов’язує нас із природою, допомагає створити відчуття приналежності та місця і є невід’ємним будівельним каменем у розвитку кругової економіки, яка підтримує стійкий та інклюзивний спосіб життя. Я вітаю всіх цих видатних переможців — професіоналів та ентузіастів — за їх важливу й похвальну роботу».

Серед переможців, як уже мовилося, є дві українські ініціативи. У категорії «Охорона культурної спадщини та її адаптивне повторне використання» нагороди удостоєний проєкт з відновлення Андріївської церкви у Києві (St. Andrew’s Church, Kyiv, UKRAINE). Ця комплексна і добре задокументована реставрація повернула народові України пам’ятку, яка має значну культурну та духовну цінність. Зараз церква функціонує як музей і в ній проводяться церковні служби, науково-освітні заходи та концерти камерної музики.

А в номінації «Залучення громадян та підвищення обізнаності» відзначений проєкт «Всесвітній день вишиванки» (World Vyshyvanka Day, UKRAINE), який починався як студентський і перетворився на щорічне свято, що відзначається на міжнародному рівні і допомагає зберегти культову українську вишиванку як важливий елемент спадщини нашого народу.

Церемонія вручення нагород стане яскравою подією на саміті європейської культурної спадщини 2022 року, який відбудеться 25-27 вересня у Празі.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net