Переглядів: 955

Зупинити і покарати варварів

Бізнесмен Рінат Ахметов подав позов проти російської федерації до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) через військову агресію росії проти України, повідомляє пресслужба компанії SCM.

«Зло не може залишатися безкарним. Злочини росії проти України й кожного українця — кричущі. Винні мають понести покарання. Я — за допомогою найкращих українських та американських юристів — подав скаргу до Європейського суду з прав людини про відшкодування збитків. Цей позов — одна з перших міжнародних юридичних дій проти росії, мета якої — зупинити злочинну діяльність російського агресора, знищення української економіки й розкрадання українських активів», — заявив Рінат Ахметов.

Бізнесмен просить ЄСПЛ притягнути країну-агресора росію до відповідальності за руйнування української інфраструктури, мародерство й викрадення експортних товарів. Його інтереси представляє міжнародна юридична фірма Covington & Burling LLP.

Як власник «Азовсталі» та багатьох інших промислових підприємств, які стали ціллю російських збройних сил, що вторглися в Україну, Ахметов робить усе можливе для притягнення рф до відповідальності за руйнування, скоєні на території України, зазначили у SCM.

На додачу до позову бізнесмен просить суд про вжиття термінових забезпечувальних заходів, які не допустять подальшої блокади українських портів, мародерства, крадіжки зерна, а також сталі, виготовленої підприємствами SCM.

«Грабіж українських експортних товарів, зокрема зерна і сталі, уже призвів до зростання цін на ці товари та збільшення у світі кількості людей, котрі помирають від голоду. Це варварство має бути зупинене, а росія повинна заплатити сповна. Вірю у справедливість і борюся за неї», — наголосив Рінат Ахметов і закликав інших бізнесменів, які постраждали від російської агресії, звертатися до суду.

Недавно Рінат Ахметов в інтерв’ю виданню «Новое время» повідомив, що планує подати позов до міжнародного суду проти росії з вимогою компенсації за активи, знищені російською військовою агресією. Зокрема, лише збитки, завдані окупантами металургійним підприємствам Маріуполя, оцінюються у $18—20 млрд.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua