Переглядів: 899

«Ясенівські бджілки»

З початком повномасштабної агресії росії проти України подружжя пенсіонерів із с. Ясенове Перше Зеленогірської територіальної громади Володимир Миколайович та Ольга Семенівна Гогулінські одними з перших на теренах колишнього Любашівського району відкрили задля Перемоги кулінарний фронт.

Уже другого дня, коли орки рвалися до столиці, вони запрягли свого незмінного залізного коня — старенького «жигулика», завантажили продуктами власного виробництва і відвезли до старостату. Потім Володимир Миколайович курсував селом та збирав пожертви земляків для нашої армії. Всі люди відгукнулися на біду, нічого не шкодували із своїх запасів городини та закруток. А насамперед несли все необхідне для випікання кондитерських виробів довготривалого зберігання. Одна старенька бабця, маючи відерце картоплі, віддала половину на пироги та вертути. Інші різали курей, складали сир, яйця, сметану…

Ніхто не залишився осторонь загальнонаціональної гастрономічної акції «Все для фронту, все для Перемоги!». І впродовж тижня навколо меткої і хвацької господині Ольги Семенівни згуртувався справжній жіночий кулінарний батальйон з пенсіонерок (Гогулінська серед них — найстарша), молодиць і дівчат. Це — Олена Суходольська, Тамара Тарасюк, Любов Вігурська, Тетяна і Євгенія Сологуби, Олена Мартинчук, Лариса Урсул, Любов Булаховська, Олена Островська, Валентина Синиця, Валентина Романовська, Наталя Долока. Незмінними помічниками нашої знаної майстрині стали близькі родичі та сусідка Ганна Мхітарян з донькою-школяркою Каринкою. Отак, завдячуючи Гогулінським та всій чесній громаді, у селі до бренду етносадиба «Медові роси» додався ще один — волонтерський кулінарний батальйон «Ясенівські бджілки».

З дня у день асортимент гастрономічних виробів працьовитих бджілок-господинь невпинно поповнювався новими стравами, перш за все української кухні за суто ясенівськими рецептами. Донька Гогулінських Алла і зять Юрій за власною рецептурою виготовляли різноманітні смаколики, зокрема енергетичні батончики для солдатів, котрі між боями з окупантами не встигають повноцінно пообідати. А ще подружжя варило плавлений сир з домашнього коров’ячого сиру. Жінки ліпили вареники, випікали запашні пироги і вертути, паляниці, на Великдень — сотні пасок тощо. Якось мати з донькою напекли пирогів і повезли частувати козаків з територіальної оборони, які пантрують на блокпостах і ретельно «проціджують» подорожніх, мов сир через цідилок, щоб, бува, не проґавити диверсанта чи агента кремля.

Десь у березні «Ясенівські бджілки» заповзялися варити «борщ Перемоги» для воїнів на передовій. Головний бренд України також готувався по-Гогулінськи — з екологічно чистих свіжого домашнього м’ясця, городини та інших необхідних інгредієнтів. Вправні кулінарки варили головну страву у великих казанах прямо на багатті. Працювали не покладаючи рук. Гарячу страву відразу розливали у трилітрові банки, закручували і дбайливо тарували для відправки фронтовим адресатам. До 300-літрів борщу Ольга і Володимир Гогулінські випікали ще й домашній хліб з хрусткою скоринкою. До отієї смакоти додавали вінегрет та овочі по-корейськи.

У розпал виготовлення кожного кулінарного замовлення для фронтовиків та постраждалих від рашистської агресії Ольга Семенівна намагається встигнути скрізь, навіть попри свою інвалідність, якщо хтось не відає. Якось у молодості вона приїхала в Любашівку допомогти родичеві переробити свіжину, а повертаючись додому, втрапила у жахливу дорожньо-транспортну пригоду й втратила ногу. Пройшовши всі етапи фізично-психологічної реабілітації, душевних терзань-переживань, Ольга Семенівна таки стала, як кажуть, на ноги, опанувала протез і все життя виконує всю непросту хатню та господарську роботу. Нині вона — шанована сільська господиня, неперевершена майстриня ужиткового мистецтва, хранителька національних, народних та гастрономічних традицій. Навіть свій 70-літній ювілей у травні брава і моложава жінка відзначила за волонтерськими клопотами.

У розмові Ольга Семенівна наголосила, що всі земляки допомагали і допомагають «Ясе-нівським бджілкам» якщо не руками, то необхідними продуктами і тарою. Дуже підсобляють кулінарному фронту місцеві сільгоспвиробники та під-приємці. Одними з перших жіночий батальйон підтримали фермер Микола Гогулінський, підприємець Володимир Глізнуца, колектив ТОВ «Савранський завод продтоварів» (керівник Юрій Ружицький), Людмила Микитюк, Захарій Сербін та багато інших місцевих добродійників і навіть тих, хто виїхав далеко за межі рідного села.

Окремо хочу сказати про справжнього патріота Ясенівського краю, ще «юного» пенсіонера Миколу Пожара, який мешкає в Одесі й має невеличку власну справу. Цей добропорядний чоловік, тільки-но гримнула війна, транзитом з Одеси відправляв у рідне село сотні скляних банок для борщу і тушонки, закупив свинку для переробки, передав гроші для придбання спецій і навіть умудрився через друзів дістати з Первомайська дефіцитне пальне для доставки виготовленої продукції на передову. А коли у нашої героїні не витримала і вщент згоріла електрична духовка, Пожар придбав і привіз нову.

Переважна частина засновників і членів місцевого благодійного фонду «Рідний край» також не стоїть осторонь доброї справи. Зокрема, закуповували живність для виготовлення м’ясної консервації. Дехто з місцевих помічників доставляв зерно на млин, а звідти — «бджілкам» борошно, заготовляв і привозив дрова.

Зварене ж, спечене, засмажене дбайливо і з любов’ю запаковується нашими сільськими ґаздинями і розвозиться волонтерами у місця дислокації бойо-вих підрозділів ЗСУ, морської піхоти, тероборони, у прифронтові населені пункти Херсонщини. Ласували ясенівськими смаколиками й у багатостраждальній Бучі, куди власним транспортом продовольчий вантаж доставляв ще один волонтер, уродженець Ясенового Першого, а нині киянин Олексій Бродецький.

За подвижницьку справу, за смачно приготовлені страви на адресу ясенівського жіноцтва звідусіль линуть слова щирої вдячності. А з 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського надіслали ще й прапора з підписами бійців, серед яких є чимало як місцевих прізвищ, так і з довколишніх сіл і сусідніх громад. А ще захисники пообіцяли, що Перемогу над ворогом відсвяткують саме у хлібосольній садибі «Медові роси» разом з усіма «бджілками». Файний господар і справжній отаман гастрономічного гурту Володимир Гогулінський уже настоює свої фірмові напої: медовуху і хріновуху…

Правду кажучи, питанням харчування для наших захисників переймаються чи не в кожному селі Любашівщини та Зеленогірщини. Заради якнайшвидшої Перемоги над рашистами на кулінарному фронті стараються і в Ясеновому Другому, де Євдокія Сербін та чимало господарів відкрили мініцехи з виготовлення м’ясних, рибних консервів і каш. Тисячі баночок уже відправилися на передову. Часто — з малюнками-побажаннями від дітей та письмовими проханнями-жартами від господинь, щоб хлопці, наситившись борщем чи тушонкою, обов’язково повернули скляну тару. Війна війною, а попереду — свіжа садовина-городина, сезон традиційних закруток.

Отак гуртом, з добрим словом і молитвою за наших героїв, робиться важлива справа задля щонайшвидшої Перемоги над ненависними окупантами.

Юрій ФЕДОРЧУК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net