Переглядів: 1080

Благодатний передзвін над Балтою

Радісна й довгоочікувана подія сталася минулої суботи, 4 червня, у Балті: завдяки копіткій праці прихожан на чолі з настоятелем місцевої католицької парафії отцем Даніелем Кулаковським у рамках великого проєкту з реставрації історичної святині міста — костелу Святого Станіслава — у храмі вперше зазвучала урочиста музика нових кампанів.

Хтось сказав, що ікона — це молитва у фарбах, а дзвін — молитва у бронзі. Парафіяни з нетерпінням чекали дня, коли почують дивовижний голос їхнього рідного костелу. Ті, хто прийшов на свято, не могли намилуватися красою дзвіниці та трьома новими дзвонами.

Цю визначну подію разом з балтянами відсвяткували єпископ Одесько-Сімферопольської дієцезії Станіслав Широкорадюк, настоятелі Чечельницького костелу отець Цецильян і Балтського чоловічого Феодо-сіївського монастиря архімандрит Андроник, міський голова Балти Сергій Мазур, представники подільської, кодимської та кривоозерської парафій.

Парафіяни на чолі з настоятелем костелу Святого Станіслава отцем Даніелем щиросердно зустріли шанованого гостя — єпископа Станіслава Широкорадюка, привітавши його теплими словами та короваєм. У затишному храмі, прикрашеному букетами у кольорах української символіки, все дихало спокоєм та умиротворенням.

Спочатку владика Станіслав Широкорадюк провів урочисту месу, під час якої до костелу внесли мощі святого Станіслава, покровителя католицької парафії, а після закінчення євхаристії здійснив урочисте освячення новозбудованої дзвіниці та трьох дзвонів.

— Передзвін розливатиметься над землею, глас любові Божої скликатиме всіх на молитву і підніматиметься до небес. Велика подяка отцеві Даніелю та згуртованій католицькій громаді за старання і труди…» — з такими словами звернувся до присутніх владика.

— Це велика радість, бо церковний дзвін кличе людей до молитви, а також проголошує Божу радість. У цей важкий, складний для нас всіх момент життя ми чекали на цю радість, яка зветься миром, і дзвони, щоб несли нам цю радісну вість, — підкреслив отець Даніель. — Наш храм — це перлина міста, це місце зібрання людей. Дякую всім нашим небайдужим помічникам за увагу, турботу й підтримку.

З визначною подією парафіян та всіх жителів громади привітав міський голова Балти Сергій Мазур:

— Мабуть, уперше за більш як 100 днів війни відчув у душі умиротворення. І неабияку гордість за наше місто — колиску віри, милосердя, домівку людей різних національностей і конфесій. У костелі Святого Станіслава сталася важлива, вважаю, історична подія — на новій дзвіниці встановлені й освячені нові дзвони. Раніше на цьому місці стояла дзвіниця, яку в 1936 році зруйнував радянський режим. Завдяки багатьом людям нині повертається історична справедливість. Сотні людей доклали чимало зусиль до відновлення католицької святині й архітектурної пам’ятки нашого міста — костелу Святого Станіслава. Свій внесок у цю Божу справу зробила і місцева влада. Щиро вдячний за візит і службу його преосвященству єпископу Станіславу Широкорадюку та отцю Даніелю — за невтомну роботу на благо Балтської парафії. Переконаний, що над нашим містом і всією Україною незабаром лунатимуть урочисті й найбажаніші звуки — голос дзвонів Перемоги. І нема у світі такої сили, що могла б зупинити їх!

Люди почули перші звуки дзвонів, які піднесеною піснею полилися в небо. І було відчуття благодаті, й обличчя сяяли щирою радістю…

Нехай благодатний передзвін розноситься по всій окрузі, нехай усі, хто чує голос кампанів, зміцнюються у благочесті і вірі. Нехай дзвони очищають душі наші та оспівують славу Божу на багато століть.

Ця визначна для Балти, і не тільки, подія вкотре підтвердила: перемогу можна здобути лише спільними зусиллями, єдністю.

Ольга ЧЕРНЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua