Переглядів: 1000

Перш ніж вірити — перевірте!

Наше інформаційне поле перегріте величезним обсягом інформації. На превеликий жаль, це використовують російські спецслужби. Розуміючи настрої та психологію людини, вони намагаються реалізувати свої інформаційно-психологічні операції (ІПСО). І дещо в них вдається. А технології російських спецслужб не змінюються з часів

Першої світової. Більшовики тоді розвалювали армію через своїх агентів-агітаторів та підбурювання суспільства. Те саме рашисти намагаються робити сьогодні.

Йдеться про чотири фази їх схеми.

1. Через завербовану агентуру, газети та листівки або через корисних ідіотів закидають інформацію, що треба здатися чи зректися своєї позиції, що Україна не може виграти у росії та програє, що це війна олігархів і що від України вже відмовилися США та ЄС. Усе, як у минулому: «Солдат, бери шинель — иди домой!». Головне завдання — посіяти сумнів та закласти базис до майбутнього дезертирства або паніки.

2. Паралельно з цим працює агентура з матерями, родичами і знайомими захисників тієї військової частини, щодо якої реалізується ІПСО. Тут схема теж не нова, і її росіяни намагалися вже використовувати у 2014 році. Тоді вкидалася класична «деза», що якась частина «гола, боса, всі хворі та голодні, дітей кинули на смерть без зброї, а командири зникли». Головне завдання — це зчинити галас, що все погано. І коли до якоїсь матусі у магазині «випадково» звертається жіночка, просячи підказати, «яка тушонка краща», бо ж треба купити для дитини, в якої «нема чого їсти та чим воювати» і яка «випадково» воює в одній частині із сином тої матусі, то це і є один з ва-ріантів початку ІПСО.

3. Третя фаза — це розповсюдження цієї інформації через ЗМІ, соціальні мережі та агентів впливу. Головні завдання: посіявши паніку, мотивувати військових та їхніх родичів до публічних заяв, деморалізувати суспільство та... підштовхнути мобілізованих звільнити ті ділянки фронту, які цікавлять окупанта і на які зайдуть війська ворога.

4. Через групи у соцмережах та на анонімних каналах висвітлити цю ситуацію і, маніпулюючи, створити відчуття, що це масове явище. Для цього російські спецслужби системно використовують соцмережі, ботів, ЗМІ та лідерів суспільної думки. Дехто це робить через власну дурість або наївність, а дехто — за гроші. У будь-якому випадку — це робота в інтересах кремля і проти України. Тож ви повинні розуміти, що, поширюючи якусь неперевірену інформацію, можете стати учасником російської ІПСО.

Відтак ще раз наголошую, що не треба всьому вірити. Перевіряйте будь-яку інформацію. Правило «трьох джерел» ще ніхто не скасовував. Розвивайте критичне мислення. Це необхідно як під час війни, так і в мирний час. Використовуйте лише офіційну інформацію, наприклад, від Генштабу, або перевіряйте інформацію у безпосередніх учасників подій, яким довіряєте.

Окупанти не можуть реалізувати своїх планів. Вони пройшли вже шлях від «взяти Київ за три доби» до «взяти бодай щось за три місяці» і втратили живої сили стільки, скільки за дві війни в Афганістані. Але їм потрібні перемоги. Тому вони намагаються воювати гібридно. Час зрозуміти це і не допомагати ворогові реалізовувати ІПСО. Україна все одне переможе. Тож тримайте стрій, вірте в ЗСУ та Залужного! І все буде Україна!

Сергій БРАТЧУК,
речник Одеської обласної
військової адміністрації.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua