Переглядів: 1008

«Паляниця Дім» для переселенців

У Пірнівській сільській територіальній громаді Вишгородського району Київської області на площі близько трьох гектарів з’явиться перший центр тимчасового житла для переселенців «Паляниця Дім».

— Наша громада розуміє соціальну значущість і велику потребу в створенні тимчасового комфортного житла для українців, які втратили свої помешкання через війну. І ми вважаємо своїм обов’язком допомогти повернутися до нормального життя українським сім’ям. Упевнений, жителі громади охоче приймуть у своє коло нових людей і допоможуть їм адаптуватися, бо ж Київщина на власному досвіді знає, що таке війна.

Так само як ми знаємо, що тільки разом, підтримуючи одне одного, зможемо подолати наслідки цієї війни й відродити мирне життя. Я радий, що є такі проєкти, як «Паляниця Дім», бо вони не лише закривають соціально важливу функцію надання житла переселенцям, а й мають перспективу розвитку: коли в тимчасових помешканнях уже не буде потреби, центр сприятиме розбудові туристичного напрямку. В нашій громаді є всі передумови для розвитку цієї сфери: чисте повітря, мальовничі береги Десни, Київське море, соснові ліси та близькість до столиці, а отже і потік потенційних клієнтів, які захочуть відпочити кілька днів у передмісті. Крім того, центр створить нові робочі місця, а це сприятиме розвитку громади, — прокоментував Сергій Книжников, голова Пірнівської громади.

Будівельно-девелоперська компанія All Right Development & Investment, яка розробила проєкт містечка з індивідуальними домівками для внутрішньо-переміщених осіб, планує розпочати зведення центру в Пірновому вже на початку літа. «Паляниця Дім» складатиметься із 20 індивідуальних будинків, куди можна буде поселити 20 сімей, які втратили житло через війну.

— Ми розуміємо, що поки будується постійне житло, дуже важливо людей, які тимчасово туляться у школах, гуртожитках, таборах для переселенців, розселити в нормальні умови. Ми знайшли варіант, як швидко облаштувати комфортне житло. І вже маємо домовленості з українськими та європейськими виробниками, котрі виготовляють конструкції для купольних будинків. Зараз ми говоримо про стратегічно грамотне вирішення завдання забезпечення переселенців тимчасовим житлом: українські виробники отримають замовлення, переселенці — комфортне житло, а місцева громада — робочі місця і в майбутньому — розвиток туристичної галузі, бо за рік, коли люди зможуть переселитися в постійні помешкання, «Паляницю Дім» можна буде переформатувати під еко-готель, і все це разом матиме позитивний економічний ефект для всієї країни, — зазначив Вадим Петроченко, засновник девелоперської компанії All Right Development & Investment.

Попри те, що в громаді є власні ФАПи та амбулаторії, станції екстреної та невідкладної медичної допомоги, у містечку також буде збудовано центр надання медичної та психологічної допомоги для переселенців. Це потрібно для того, щоб люди, які пережили жахи війни, втрату майна, бачили багато смертей, могли отримати кваліфіковану допомогу психологів й адаптуватися до мирного життя.

Для спорудження центру «Паляниця Дім» використовуватимуться геодезичні куполи. Будинок, зведений за такою технологією, має унікальні характеристики: не втрачає міцності навіть при пошкодженні до 30% площі, не потребує фундаменту, без колон, а отже з вільним плануванням. Що особливо важливо, будинку-куполу властива звукоізоляція від зовнішніх шумів, тому його мешканці почуватимуться в безпеці і затишку. Всі будинки будуть одразу обладнані меблями (спальні ліжка, шафи для одягу), піччю-каміном, щоб забезпечити обігрівання, і невеликими кухонними та санітарними блоками, повідомляє All Right Development&Investment.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua