Переглядів: 889

Гуманітарні клопоти землеробів

Асоціація аграріїв та промисловців півночі Одещини з гуманітарним штабом у Любашівці продовжує свою масштабну діяльність, спрямовану на підтримку ЗСУ, добровольчих батальйонів, територіальної оборони та постраждалих від війни мирних жителів. Загальна сума волонтерської допомоги вже сягнула 12 мільйонів гривень. Переважно це пожертвування землеробів, більшість з яких — члени Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), місцеві підприємці та успішні земляки.

З перших днів війни хлібороби півночі Одещини посилюють боєздатність наших воїнів, які стоять на передовій. Зокрема, для тактичних груп закупили вкрай необхідний автотранспорт на 2,3 млн грн. Додатково на рахунок ВАР було переказано 845 тис. грн на придбання техніки. Пожертви на цю добру справу надійшли від багатьох сільськогосподарських підприємств. Дехто з аграріїв особисто передав військовим власні позашляховики-пікапи та вантажівки. Майже пів мільйона гривень спрямовано на придбання засобів захисту та комунікаційного зв’язку, насамперед іноземного виробництва. Ще 800 тис. грн переказано безпосередньо на рахунок ЗСУ. Ті, хто ще зберіг тваринницьку галузь, забезпечують наших захисників м’ясом.

У цьому випадку варто нагадати актуальну нині мудрість: «Народ, який не бажає годувати свою армію, буде змушений годувати чужу». І це добре розуміють аграрії-патріоти з колишніх Любашівського та Ананьївського районів і сусідньої Ширяївщини.

Невпинно дбаючи про українське воїнство, землероби опікуються і мирними жителями Київщини та Миколаївщини. На потребу тамтешнього люду доставили 395 тонн продовольчої пшениці (майже на 3,5 млн грн) та продукти харчування довготривалого зберігання: крупи, макарони, соняшникову олію, консерви, овочі, а також бути-льовану воду. Вкрай необхідний гуманітарний вантаж вагою 130 тонн (на 2,4 млн грн) у Миколаїв-ську область доправляв досвідчений водій фермерського господарства «Гранат» Анатолій Буланша (на знімку), який здійснив десять рейсів. Його колега Анатолій Артеменко торував свій гуманітарний маршрут на Київщину, у Білу Церкву.

Вагому допомогу надали члени Асоціації аграріїв та промисловців півночі Одещини для забезпечення підрозділів територіальної оборони. Це провізія, пальне, засоби гігієни, облаштування блокпостів тощо. Не обійшли увагою й медицину. Купують ліки, засоби первинної допомоги, доставляють гуманітарне медобладнання та медпрепарати, що надходять з-за кордону.

А ще Любашівський гуманітарний штаб замовив на Первомайській швейній фабриці бронежилети і тактичні жилети-розгрузки. Для їх виготовлення придбали спеціальний матеріал, що не горить. А пластини для бронежилетів виготовив любашівський майстер, який і сам служить у тер- обороні, з автомобільних ресор. Висококласні засоби особистого захисту солдатів уже доставлено на фронт, як і іншу необхідну для якнайшвидшої перемоги посильну допомогу від наших хліборобів та бізнесменів.

Юрій ФЕДОРЧУК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net