Не віддамо ні метра свого
В останні кілька місяців у рамках перемовин з росією широко обговорюється питання, що, можливо, Україна відмовиться чи відкладе вступ до НАТО, але при цьому отримає гарантії безпеки від провідних держав світу. Чи підтримують таку ідею українці?
Як засвідчили результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 13-18 травня, думки респондентів розділилися практично порівну.
Так, 42% вважають, що в нинішніх умовах замість вступу до НАТО можуть бути прийнятними гарантії безпеки від таких держав, як США, Велика Британія, Німеччина, Франція тощо. Але водночас 39% продовжують наполягати, що лише вступ до альянсу зможе гарантувати безпеку Україні, а відтак відмовлятися від цього не можна. 19% респондентів або не визначилися зі своєю думкою, або взагалі не погодилися із жодним з цих тверджень.
Готовність до відмови від НАТО й отримання гарантій безпеки зростає із Заходу на Схід — від 35% до 50%. І, відповідно, із 46% до 25% меншає тих, хто наполягає саме на курсі вступу до НАТО.
Цікаво, що навіть серед респондентів, які нині проживають на окупованій території, думки розділилися і значна частина готова прийняти як формулу відмови від НАТО в обмін на гарантії, так і наполягає саме на вступі до безпекового блоку.
У нещодавньому опитуванні ми загалом поставили запитання про готовність територіальних поступок для досягнення миру. Як показують результати, для 82% респондентів жодні територіальні поступки не є припустимими. Лише 10% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.
У всіх регіонах України більшість населення проти будь-яких територіальних поступок. Навіть на Сході, який зараз зазнає інтенсивних боїв, 68% респондентів проти поступок (гото-ві до них — лише 19%), а на
Півдні — 83% проти поступок (готові — лише 9%).
Важливе й те, що серед респондентів, які нині перебувають на окупованих територіях, 77% проти будь-яких територіальних поступок (готові до них — 18%). Серед тих, хто після 24 лютого 2022 року виїхав з окупованих територій, 82% виступають проти будь-яких поступок (підтримують — лише 5%).
Детальніше про методологію цього опитування і ймовірні похибки читайте на сайті КМІСУ: https://www.kiis.com.ua.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206