Переглядів: 696

Музи не мовчать

Нещодавно в Одеській національній музичній академії ім. А.В. Нежданової відбулася міжнародна науково-творча конференція «Трансформація музичної освіти і культури: традиція та сучасність».

Цей симпозіум започаткований ще у 1998 році, і навіть війна не завадила його проведенню. Вчені-музикознавці з різних країн зібралися для того, щоб обговорити питання музичної освіти, поділитися досвідом, послухати одне одного і знайти спільні рішення.

— Саме в такий час людям потрібне свято науки, — вважає ініціаторка конференції, перша в історії Одеси жінка-доктор мистецтвознавства, професорка, завідувачка кафедри теоретичної та прикладної культурології ОНМА ім. А.В. Нежданової Олена Маркова.

Цьогорічна конференція була присвячена пам’яті засновників музичної культурології в Україні Івана Арсеновича Котляревського, Івана Федоровича Ляшенка та Олександра Григоровича Костюка.

У фаховій дискусії взяли участь науковці, докторанти, аспіранти, співробітники науково-дослідних інститутів мистецтва і культури, педагоги. Працювала й спеціальна секція, де виступали студенти вищих і середніх музичних навчальних закладів.

Відкриття конференції відбулося у Малому залі ОНМА за участі ректора, кандидата мистецтвознавства, професора Олександра Олійника, проректорки з навчальної роботи, докторки мистецтвознавства, професорки, народної артистки України Ольги Оганезової та проректорки з наукової роботи, докторки мистецтвознавства, професорки Олександри Самойленко. Прозвучало музичне вітання від викладачів академії.

Доповіді та дискусії відбувалися переважно онлайн, на платформі ЗУМ (завдяки короновірусу всі вже звикли до такого виду спілкування).

Палітра українських учасників була широкою: Київ, Львів, Одеса, Суми, Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Дніпро, Херсон, Тернопіль. Долучилися також вчені із закордоння, зокрема з Бетцігау (Німеччина), Ханой (В’єтнам), Краків (Польща), Пекін, Гуанчжоу (КНР).

Як зазначають організатори, цьогорічні учасники науково-творчого симпозіуму були чудово підготовлені, виступали зі складними та цікавими концепціями, що викликали активну, гостру полеміку.

— Це щастя, коли в такі часи збираються люди, які розуміють і підтримують одне одного у прагненні розвивати музичну культурологію, — підсумовує організаторка конференції Олена Маркова.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net