Переглядів: 358

Дитина не сама

Кілька днів тому Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно з Офісом президента, радницею-уповноваженою глави держави з прав дитини і дитячої реабілітації та Міністерством соціальної політики України запустили загальнонаціональну інформаційну кампанію «Дитина не сама: інструкція з турботи».

Її мета — привернути увагу суспільства до різних проблем порушення прав дітей під час війни й надати вичерпну інформацію, як розв’язувати ці проблеми. Зокрема, йдеться про права дітей, які через війну залишилися без піклування батьків і потребують турботи та тимчасового дому. Кампанія доноситиме до громадян інформацію про те, як правильно підтримувати та захищати права дітей без батьківського піклування, а також надасть інструкції з тимчасового влаштування їх у сім’ї.

«Сьогодні зростає кількість дітей, які залишилися без батьківського піклування й перебувають у небезпеці. Це, передусім, діти з регіонів, де відбуваються активні бойові дії, бомбардування житлових кварталів. Чат-бот @dytyna_ne_ sama_bot «Дитина не сама» є інструментом для дорослих, завдяки якому можна допомогти дитині, що загубилася чи залишилася без батьківського піклування, й тимчасово прихистити її в своїй сім’ї», — зазначила Марина Лазебна, міністерка соціальної політики.

Кампанія допоможе популяризувати чат-бот у Telegram «Дитина не сама», який дає можливість українським сім’ям та іноземним організаціям подати заявку службам у справах дітей про готовність тимчасово влаштувати неповнолітніх. Такі заявки вже подали понад 15 тисяч українських сімей та більш як пів тисячі іноземних організацій. У чат-боті також містяться інструкції для тих, хто загубив або знайшов дитину.

«До війни в Україні була достатньо велика кількість дітей, які підлягали усиновленню, — майже 17 тисяч. Діти зі статусом сироти та позбавлені батьківського піклування потребують домашнього, родинного спілкування на заміну вихованню в закладах інституційного догляду. Зараз кількість таких дітей щодня, від бомбардування до бомбардування, зростає. Ми готуємося до покращення та зміни системи усиновлення, діджиталізації певних складових цього процесу, яка запрацює одразу після війни. Наразі велика кількість родин може й хоче допомогти дітям, але потребує додаткових пояснень та актуалізації відомостей щодо процедури», — визнає Дар’я Герасимчук, радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.

Окрім чат-бота на домені Міністерства соціальної політики буде створено окремий розділ, присвячений захисту прав дітей в умовах війни, що акумулюватиме всю відповідну інформацію в одному місці. ЮНІСЕФ допомагатиме створювати контент для цього ресурсу.

«Кожна дитина в Україні потребує допомоги під час цієї страшної війни. Однак діти без батьківського піклування перебувають у зоні підвищеного ризику насильства та експлуатації, — каже Мурат Шахін, голова ЮНІСЕФ в Україні. — Ця кампанія об’єднує зусилля всіх сторін для найкращого захисту українських дітей».

Кампанія триватиме понад три місяці та включатиме діджитал-компонент, зовнішню рекламу, поширення інформації через національні та локальні ЗМІ, а також залучатиме відомих українців і лідерів думок.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net